0  |  1

ایجاد نخستین کارخانه نوآوری بزرگ در کشور

ایجاد نخستین کارخانه نوآوری بزرگ در کشور

اسماعیل قادری فر در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد افزود: این معاونت با رویکرد توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور برای اینکه بتواند از همه ظرفیت ها موجود در پهنه های شهری برای به خدمت گرفتن در فعالیت و کسب و کار شرکت های دانش بنیان استفاده کند از دو سال گذشته طی تعامل و همکاری که با شهرداری تهران و همینطور کلان شهرهای برخی از شهرهای کشور داشته مبادرت به بازسازی و بهسازی پهنه های صنعتی متروکه برای استقرار شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و شتاب دهنده ها کرده است.
وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه بر همین اساس ایجاد نخستین کارخانه نوآوری بزرگ در کشور با بهره گیری از تجارب و الگوهای موفق دنیا در دستور کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی قرار گرفته است.
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: معاونت مزبور با این رویکرد توانسته مجموعه کارخانجات صنعتی آما که یک حس نوستالژی و قدیمی برای مردم و شهر تهران داشته در محدوده میدان آزادی ونزدیکی ناحیه نوآوری دانشگاه صنعتی شریف را به عنوان نخستین کارخانه نوآوری در کشور در فضایی افزون بر ۱۹ هزار متر مربع مورد بازسازی قرار دهد.
وی در ادامه افزود: فاز نخست کارخانه نوآوری آزادی یا آما دو ماه گذشته به بهره برداری رسیده و هم اکنون نزدیک به ۸۰۰ نفر از فعالان زیست بوم استارتاپی در این مجموعه مشغول فعالیت هستند.
قادری فر تصریح کرد: بطورکلی در این مجموعه ۱۳ سوله صنعتی با متراژ بیش از ۱۳ هزار متر مربع وجود دارد که در حال بازسازی است.
وی در ادامه به رادیو اقتصاد اظهار امیدواری کرد که تا پایان سال با بهره برداری از مجموعه صنعتی مزبور به عنوان نخستین کارخانه نوآوری بزرگ در کشور همگان شاهد فعالیت بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از نوآوران و نخبگان در این مجموعه باشند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: radio.irib.ir
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com