0  |  0

لزوم ایجاد پکیج حمایتی برای شتاب‌دهنده‌های دانش بنیان

لزوم ایجاد پکیج حمایتی برای شتاب‌دهنده‌های دانش بنیان

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در نشست مشترک این ستاد با شتابدهنده‎های این حوزه به بیان اهداف و نقش این ستاد پرداخت و بیان کرد: در جهت حمایت از اکو سیستم استارتاپی و هم افزایی ظرفیت‌های آن‌ها نیاز به همکاری و کمک شتابدهنده‌ها داریم.
وی با اشاره به این موضوع که همکاری شتابدهنده‌ها با این ستاد باید در جهت ایجاد هدف گذاری، تعیین سیاست‌های درست وایجاد شتابدهنده‌ها در شهرستان‌ها باشد گفت: باید شتابدهنده را برای کمک به حل مسائل مالیاتی و معافیت‌ها به پارک‌های علم و فناروی معرفی کنیم و یک پلتفرم مشترک با کمک شتابدهنده‌ها در جهت ایجاد یک دیتا بیس جامع، شناسایی و ایجاد جامعه آماری و معرفی استارتاپ‌ها به شتاب دهنده مناسب طراحی شود.
محمدی بر برقراری ارتباط مناسب شتابدهنده‌ها با ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی تاکید کرد و گفت: شتابدهنده‌ها باید در جهت رسیدن به اولویت‌های این ستاد محور‌های متنوع سازی فضای استارتاپی حوزه اقتصاد دیجیتال وهوشمند سازی، هوش مصنوعی، بلاکچین، پردازش ابری و مواردی از این قبیل گام بردارند.
لزوم ایجاد پکیج حمایتی برای شتابدهنده‌های دانش بنیان
وی همچنین به نحوه ایجاد و ارائه تسهیلات به شتابدهنده‌ها نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد پکیج حمایتی با صندوق نوآوری و شکوفایی برای شتابدهنده‌های دانش بنیان، اختصاص تسهیلات برای تهیه فضای فیزیکی مناسب، کمک به ایجاد شرایط اموزش و مانیتورینگ مناسب و تجهیز فضای شتابدهنده از جمله محور‌های ارائه تسهیلات به شتابدهند‌ها است.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در ادامه اظهار کرد: کمک به قرارگیری شتابدهنده تحت پوشش حمایت اتحادیه و انجمن مربوطه، دعوت از شتابدهنده‌ها برای همفکری، کمک و حمایت از ستاد در پیشبرد اهداف حمایتی، ثبت یک انجمن سرمایه گذاری ریسک پذیر برای شتابدهنده‌ها و تصمیم گیر در خصوص وضعیت شتابدهنده‌ها در صورت سرمایه گذاری در شهرستان‌ها و حمایت از استارتاپ‌های مناطق دور افتاده از جمله محور‌هایی است که باید درباره ارتباط و همکاری با شتابدهنده‌ها اجرایی شود.
در ادامه این جلسه هر یک از شتابدهنده‌ها نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود و موانع و مشکلات پیش روی فعالیت آن‌ها پرداختند و پیشنهاداتی از جمله از سرگیری دورهمی شتابدهند‌ها برای تبادل نظر در رابطه مسایل استارتاپها، بازنگری در قوانین این حوزه در حزوه بیمه، مالیات و مسایل حقوقی این شتابدهند‌ها را مطرح کردند.
آماده سازی ذهن دانشجو‌ها برای ورود به حوزه استارتاپی و فراهم شدن بستر مناسبی در این خصوص، تعریف استاندارد‌های مناسب آموزشی برای ایجاد کارگاه‌ها، تشکیل یه انجمن صنفی و ایجاد مرجعی برای ارزش گذاری‌های مادی و معنوی و تایید اطلاعات شتابدهنده‌ها از دیگر موارد مطرح شده از سوی شتابدهند‌های حاضر در این نشست بود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com