0  |  1

حمایت از کسب و کار‌های خلاقانه در مناطق محروم

حمایت از کسب و کار‌های خلاقانه در مناطق محروم

محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره همکاری معاونت علمی و کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) جشنواره‌ای در راستای بهره بردن از ایده جوانان خلاق برگزار شد.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی با اشاره به هدف این جشنواره گفت: این جشنواره برای ایجاد اشتغال در مناطق محروم کشور توسط خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.
وی درباره حضور شرکت‌های خلاق در این جشنواره بیان کرد: رویداد یک روزه‌ای با حضور ۴۰ شرکت خلاق، شتاب‌دهنده‌ها و صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی برگزار شد.
سجادی نیری ادامه داد: در این جشنواره شرکت‌های خلاق در کنار جوانان فناور و خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) حضور داشتند و ایده‌هایی جدید و نو را برای پیاده‌سازی از سوی آنان دریافت می‌کردند.
تفاهم نامه معاونت علمی و کمیته امداد امام خمینی در راستای حمایت از محرومان
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ای که در خلال برگزاری جشنواره به امضا رسید، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای در راستای بهره بردن از توان دانش خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و شرکت‌های خلاق معاونت علمی میان ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کمیته امداد امام خمینی به امضا رسید.
وی با اشاره به طرح‌هایی که پس از این جشنواره به دبیرخانه ستاد توسعه فناوری‌های نرم معاونت علمی رسیده است، گفت: تاکنون حدود ۵ طرح توسط جوانان خلاق به دبیرخانه ستاد فرستاده شده است.
سجادی نیری ادامه داد: طرح‌ها پس از ارزیابی، در شرکت‌های خلاق خدماتی اجرایی می‌شوند.
حمایت از طرح‌های فناورانه به منظور اشتغال‌زایی
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی درباره این طرح‌های واصله، بیان کرد: موضوع طرح‌ها توانمندسازی جوانان و اشتغال‌زایی برای آنان در مناطق محروم است و از هنگامی که طرح به صورت کامل مورد ارزیابی و تأیید قرار گیرد، حمایت کامل از آن خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری این جشنواره به منظور گسترش برنامه‌های فناوری در مناطق محروم، گفت: به کمک این طرح‌ها می‌توانیم مناطق محروم و خانواده‌های نیازمند را حمایت کنیم و کسب و کارهای جدید را برای آنان به وجود آوریم.
سجادی نیری درباره یکی از طرح‌هایی که به دبیرخانه ارسال شده و مورد تأیید قرار گرفته است، تشریح کرد: برای مثال از طرف یکی از گروه‌ها طرحی درباره مدارس کسب و کار تابستانی برای فرزندان خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی مطرح شده است که در راستای آن کودکان می‌توانند دوره تابستانی خود را در یکی از مدارس تابستانی بگذرانند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com