0  |  0

توسعۀ فضاهای کسب‌وکار نوپا از ملزومات توسعۀ پایدار است

توسعۀ فضاهای کسب‌وکار نوپا از ملزومات توسعۀ پایدار است

تفاهم‌نامه همکاری مشترک در برگزاری رویداد هم‌نت (همکاری، مشکل‌گشایی، نوآوری و توانمندسازی) در زمینه محصولات کشاورزی استراتژیک استان ویژه عناب، بین دانشگاه جامع علمی-کاربردی و بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی منعقد شد. فورگی‌نژاد؛ رئیس دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان خراسان‌جنوبی گفت: توسعۀ فضاهای کسب‌وکار نوپا و نوآورانه یکی از ملزومات توسعۀ پایدار است که بنیاد نخبگان استان و دانشگاه جامع علمی-کاربردی نیز این موضوع را به عنوان هدف مشترک خود انتخاب کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه عناب محصول انحصاری استان خراسان‌جنوبی است، افزود: 95 درصد عناب کشور و بهترین نوع آن در استان تولید می‌شود ولی در زمینه فرآوری، بازاریابی و فروش آن در سطح استان و کشور، اقدامات مناسبی انجام نشده است خاصه اینکه این محصول مهم می‌تواند به عنوان ماده‌ای فراسود غذایی و دارویی در سطح کشور و دنیا، پایۀ تولید ترکیبات و محصولات دیگری نیز باشد.
در بخش دیگری از این نشست، سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه رویداد کارآفرینی عناب (استارت‌آپ) نقش مهمی در اقتصاد دانش‌بنیان دارند، گفت؛ استارت‌آپ‌ حاصل ایده و تبدیل آن به محصول است و نقش مهمی در توسعۀ اقتصادی کشور دارد.
وی حمایت از زیست‌بوم فناوری و کارآفرینی کشور را ضروری برشمرد و افزود: اعطای سرمایۀ اولیه ایده یکی از جوایز برگزیدگان رویداد هم‌نت در زمینه محصولات کشاورزی استراتژیک خراسان‌جنوبی است تا افراد بتوانند ایده خود را به کارآفرینی تبدیل کنند.
لازم به ذکر است، علاقمندان به حضور در رویداد هم‌نت محصولات کشاورزی استراتژیک استان ویژه عناب می‌توانند تا پنجم اسفندماه به سامانۀ www.chilaan.com مراجعه کنند.

با عضویت در مدیراینفو می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com