0  |  3

دانستنی‌های شراکت در کسب و کار!

دانستنی‌های شراکت در کسب و کار!

شراکت در کسب و کار به معنای گردآمدن مجموعه‌ای از افراد برای تحقق هدفی تجاری است که هر یک از آن‌ها بخشی از کسب‌وکار را برعهده‌ می‌گیرند. رابطه میان شرکا، وظایف آنان در مقابل یکدیگر و وظایف‌شان در قبال کسب‌وکار در توافقنامه مشارکت معین می‌شود.در مشارکت صاحبان کسب‌وکار، سود به‌دست‌آمده، بدهی‌ها و تصمیم‌گیری را به اشتراک می‌گذارند. این یکی از مزایای مشارکت است، به‌خصوص اگر شرکا مهارت‌های مختلفی داشته باشند و بتوانند با یکدیگر کار کنند. البته در طول سال‌ها در موارد بسیاری مشارکت‌ها دوام چندانی نداشته و پایان‌یافته است. این یکی از معایب اصلی مشارکت در کسب‌وکار است. مهم است که بتوانیم بین این مزایا و معایب تعادل ایجاد کنیم.

دانستنی‌های شراکت در کسب و کارطراحی و تدوین: ملیکانصیر ( کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی )

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

مطالب پیشنهادی:
دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com