0  |  0

400 شرکت دانش‌بنیان توسط بانوان مدیریت می‌شود

400 شرکت دانش‌بنیان توسط بانوان مدیریت می‌شود

زینب حمیدزاده مشاور امور بانوان معاونت علمی بیان کرد: ایران از نظر حضور زنان در توسعه اقتصاد دانش بنیان موفق عمل کرده است و کارنامه درخشانی دارد.
وی افزود: بر اساس آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد در خصوص شاخص شکاف جنسیتی، میزان حضور زنان ایرانی در مقاطع مختلف آموزش عالی در کشور با مردان برابر است.
به گفته حمیدزاده، درآمد شرکت های دانش بنیان در کشور چهار هزار میلیارد ریال در سال است و 136 هزار نفر نیز در این شرکت ها مشغول به فعالیت هستند.
مشاور امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین بیان کرد: بر اساس شاخص نوآوری نیز وضعیت ایران خوب است. به نحوی که رتبه ایران در این زمینه از 120 به 60 کاهش یافته است و بالاترین سرعت در نوآور شدن را به خود اختصاص داده است.
وی درباره توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری، گفت: معاونت علمی برای شکل دادن و توسعه این اکوسیستم تلاش مستمری دارد و برای تحقق این امر مراکز نوآوری و شتاب دهنده هایی را تاسیس کرده است.
حمیدزاده با اشاره به شکل گیری استارتاپ های موفق در کشور، گفت: برخی از این استارتاپ ها توسط بانوان اداره می شود و نقش آنها در این حوزه بسیار حائز اهمیت است.
مشاور امور بانوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرای برنامه بازگشت نخبگان ایرانی غیر مقیم را نیز جزء برنامه های موفق معاونت علمی دانست و تصریح کرد: در 4 سال گذشته یک هزار و 109 متخصص ایرانی به کشور بازگشتند که از این میزان، 220 نفر از بانوان متخصص و نخبه ایرانی مهاجر به دیگر کشورها بودند.
وی درباره برنامه توان افزایی بانوان فناور و خلاق در معاونت علمی، گفت: این برنامه در معاونت علمی با سه محور الگوسازی، توسعه زیرساخت و شبکه سازی در حال اجرا است و تاکنون استانداردهای خوب و قابل توجهی داشته است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com