0  |  0

۴۲۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور راه اندازی شده است

۴۲۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور راه اندازی شده است

سورنا ستاری اظهار کرد: اقتصاد ما از منبع محور باید به انسان محور تبدیل شود در این راستا بستر فوق العاده ای در کشور ایجاد شده که به این سمت برویم.
وی افزود: در مراکز نوآوری، پارک های علم و فناوری و دانشگاهها اقداماتی صورت گرفته تا این ایده ها به ثروت تبدیل شود.
ستاری بیان کرد: با راه اندازی بیش از ۴۲۰۰ شرکت دانش بنیان درکشور گام مهمی برای ارتقای جایگاه علمی و تحقیقاتی کشور و تبدیل ایده به محصول و ثروت و ایجاد اشتغال برداشته شده است.
رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: سرمایه در گردش آنها به ۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و یک حرکت جدی در صنعت و جامعه با کمک جوانان نخبه کشور ایجاد شده است و امیدواریم این حرکت همچنان پر شتاب ادامه پیدا کند که بتواند پایه اقتصاد کشور شود.
ستاری یادآور شد: طرحهای زیادی توسط شرکت های دانش بنیان اجرایی شده البته بسیاری از آنها نوپا و جوان هستند و استارتاپ هایی هستند که به تازگی کارشان را آغاز کرده اند و بتدریج به شرکت های بزرگی تبدیل خواهند شد زیرا برخی از آنها فروش چند هزار میلیارد تومانی در سال دارند.
وی با بیان اینکه اتفاق بزرگی در کشور رخ داده که موحب تحول علمی خواهد شد، گفت: تجاری سازی یک فرایند است که همه جزو آن هستیم و پارک های علم و فناوریف مراکز رشد و دانشگاهها، محیط کسب و کار و مردم عادی همه بخشی از سیستم تجاری سازی محصول هستند که می توانند بازار شرکتها را تضمین کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح کرد: تجاری سازی یک فرهنگ عمومی است و کاری که ما در چهار سال گذشته در این رشته انجام دادیم توسعه این فرایند ها بوده و یک مکانیزمی ایجاد شده که بستر آن در بخش خصوصی است که باید سرمایه گذا ی کند.
وی اظهار کرد: در دنیا در عرصه علم و فناوری در رده پانزدهم و در منطقه اول هستیم و در بین کشورهای اسلامی رتبه اول را داریم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com