0  |  0

شتابدهنده‌ها و استارتاپ‌ها ایده‌های تکراری را کنار بگذارند

شتابدهنده‌ها و استارتاپ‌ها ایده‌های تکراری را کنار بگذارند

به اعتقاد معاون علمی و فناوری شتابدهنده ها و استارتاپ ها باید به سراغ ایده های جدید در حوزه های مختلف روند تا موفقیت های بیشتری را کسب کنند . سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در نخستین نشست شتابدهنده‌ها که درپارک فناوری پردیس معاونت علمی برگزار شد، اظهار کرد : شتابدهنده ها و استارتاپ ها باید ایده های تکراری و کپی شده را کنار بگذارند و سراغ ایده های جدید در حوزه های مختلف روند تا موفقیت های بیشتری را کسب کنند .
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت : در سال جاری با انجام پیگیری های لازم بودجه ای را برای حمایت از شتابدهنده ها تامین کردیم تا به رونق کسب و کار فعالیت های دانش بنیان آنها کمک کنیم .
وی درادامه گفت : سال آینده نیز برنامه جدی تری برای حمایت از شتابدهنده ها داریم و چندبرابر سال جاری بر روی آنها سرمایه گذاری می کنیم .
ستاری همچنین به همکاری معاونت علمی با صندوق نوآوری و شکوفایی اشاره کرد و گفت : در برنامه ریزی های انجام شده صندوق نوآوری و شکوفایی نیز با همسو شدن با اهداف معاونت علمی از فعالیت استارتاپ ها و شتابدهنده های فعال حمایت می کند .
رییس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به این موضوع که سرفصل هر موفقیتی دشواری ها و موانع و مشکلاتی است گفت : برای رسیدن به موفقیت همیشه مشکلات و موانعی هست که باید با امید و تلاش آنها را پشت سرگذاشت و پیش به سوی جلو رفت .
ستاری با تاکید بر این موضوع دولتی ها نباید در ساختار فعالیت شتابدهنده ها ورود کنند گفت : ما نمیتوانیم به یک استارتاپ یا شتابدهنده بگوییم که باید چه کار کند چون ساختار نوآوری با ساختار دولت متفاوت است و ما فقط می توانیم نشانگر الگوهای موفق به آنها باشیم .
وی با اشاره به این موضوع که درحال حاضر یکی از مشکلات اساسی ما در حوزه استارتاپ ها و شتابدهنده ها این است که همه دنبال یک ایده هستند گفت : باید حوزه های مختلفی برای فعالیت استارتاپ ها و شتابدهنده ها ایجاد شود در حال حاضر ما حوزه های موفقی از جمله حوزه پسماند ، محیط زیست وسلامت دیجیتال را معرفی کرده ایم که جا برای کار و طرح و ایده بسیار دارند .
ستاری اظهار کرد : توصیه می کنم از حوزه های خدماتی صرف دوری کنید و در حوزه های تکنولوژی و فناوری از جمله شتابدهنده های هوافضا ، مالی و بیمه ای و سلامت الکترونیک فعالیت کنید .
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ضمن اشاره به ایجاد یک اکو سیستم جدید گفت : هدف ازبرگزاری این نشست ها این است که با همکاری و همراهی و ایجاد این اکوسیستم جدید با سیستم سنتی مبارزه کنیم و با امید به دستاوردها و موفقیت های بسیاری در حوزه فناوری و نوآوری برسیم .
رییس ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان کرد : ما میتوانیم فقط الگو سازی و نمونه سازی کنیم مانند ایجاد یک کارخانه نوآوری که فقط الگو است ولی اصلا نباید وارد فرآیند نوآوری و ساختار آن شویم .
وی به مشکلات استارتاپ های حوزه بیمه در سال گذشته اشاره کرد و گفت : سال گذشته استارتاپ های بیمه تهدید می شدند و مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشتند اما درحال حاضر خود شرکت های بیمه سنتی بسترهای سرمایه گذاری را برای آنها فراهم می کنند و خود به سمت آنلاین شدن حرکت کرده اند .
ستاری درادامه تاکید کرد : تمامی فعالیت های سنتی باید بدانند که اگر با استارتاپ ها در جهت حرکت به سمت فناور و نوآور شدن حرکت نکنند و آنها را حمایت نکنند بازنده هستند .
وی ضمن امیدواری برای پیشرفت فعالیت های دانش بنیان بیان کرد :با همراهمی و همکاری نهادهایی از جمله معاونت علمی ، پارک علم و فناوری و این اکوسیستم جدیدی که ایجاد شده امیدواریم که فعالیت شتابنده ها رونق گیرد و با شتاب بیشتری در حرکت باشد .
نخستین نشست شتابدهنده‌های کشور با هدف هم‌افزایی، انتقال تجربه و بررسی دستاوردهای شتابدهنده‌ها، با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از مدیران شتابدهنده‌های نوآوری و حدود ۵۰ شرکت سرمایه‌گذاری و مقامات دولتی و مجلس شورای اسلامی در پارک فناوری پردیس معاونت علمی برگزار شد .

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com