0  |  0

افزایش ظرفیت شرکتهای دانش‌بنیان

افزایش ظرفیت شرکتهای دانش‌بنیان

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با ابراز امیدواری برای افزایش دو برابری ظرفیت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در این دانشگاه، گفت: در حال حاضر در برج فناوری ابن سینا ۱۴۰ شرکت دانش‌بنیان یا رشد و پیش‌رشد داریم و تقاضای بسیاری در این خصوص وجود دارد. امیدواریم در سال ۹۸ این ظرفیت را به نزدیک دو برابر ارتقا دهیم.
دکتر معتمدی اظهار کرد: ۹ دانشکده برای افزایش ظرفیت‌ها در خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام آمادگی کرده‌اند و ما هم بودجه‌ای را اختصاص داده‌ایم و از کمک دیگر نهادها هم استفاده می‌کنیم. شرکت‌های دانش‌بنیان انصافاً جواب خوبی در کشور می‌دهند. برخلاف زمینه‌ای که در دانشگاه‌ها است، ما با مدیریت خودمان به صورت مدیریت مشترک تلاش می‌کنیم این شرکت‌ها از امکانات و توان علمی و تجهیزاتی که دانشگاه‌ها در اختیار دارند، استفاده کنند و بتوان کار مفیدی انجام داد.
وی با اشاره به همکاری دانشگاه امیرکبیر با شرکت‌های سامسونگ و زیمنس، گفت: البته همکاری با زیمنس به مشکلاتی برخورد.
معتمدی در پایان با اشاره به توسعه بانکداری دیجیتال گفت: بانکداری دیجیتال دیگر بحث کارت کشیدن نیست. بانکداری مثل دانشگاه نیست که بگوییم درس را سال بعد می‌دهیم. بانکداری دیجیتال در حال حاضر شبکه‌ای جهانی است که اگر از آن غافل شویم، ممکن است ضربه بخوریم.
در ادامه این مراسم حکیم جوادی، مدیرعامل یکی از هلدینگ‌های وابسته به بانک ملت با اشاره به انقلاب صنعتی گفت: از تحول در حوزه صنعت نمی‌توان گذشت. هر مجموعه‌ای که کار صنعتی می‌کند، اگر از این انقلاب صنعتی بگذرد، باید کار خود را رها کند. گفته شده که بانکداری در مرکز این تحول‌ها قرار دارد.
جوادی ادامه داد: ما در حوزه بلاک‌چین شرکتی را ایجاد کردیم که درواقع کنسرسیومی در سطح ملی است. ما عملاً درها را برای ارتباط با بخش خصوصی باز می‌کنیم، اما چیزی که مغفول مانده بود، ارتباط با دانشگاه بود.
وی با بیان اینکه افتخار می‌کنیم که در دانشگاه امیرکبیر حضور داریم، گفت: این درحالی است که در دنیا چنین مراکز نوآوری‌ای در سطح مدارس ایجاد می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com