0  |  0

لزوم حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان تا مرحله تجاری‌سازی

لزوم حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان تا مرحله تجاری‌سازی

اکبر بهنامجو اظهار داشت: اهمیت به اجرای طرح‌های فناور استان به دلیل اهمیت استفاده از ظرفیت نخبگان و ایده‌پردازان جوان یک اولویت اساسی و مهم است که در این زمینه در حال حاضر 145 طرح فناور در اردبیل در حال اجرا است که 10 طرح آن متعلق به بخش کشاورزی است.
وی با اشاره به اهمیت ارائه طرح فناور کشاورزی در استان اردبیل نیز بیان کرد: با توجه به این که اردبیل قابلیت‌های ارزشمندی در بخش کشاورزی دارد و توجه به آن می‌تواند زمینه‌ساز توسعه استان باشد باید به این مهم توجه ویژه‌ای داشته باشیم و از ظرفیت‌های استان به شکل قابل قبول عمل کنیم.
استاندار اردبیل گفت: ارائه تسهیلات زودبازده بانکی به اجرا و عملیاتی شدن این طرح‌ها برای ما یک امر اساسی و مهم است تا بتوانیم با ارتقای روش‌های نوین کشاورزی در مناطق مستعد استان به اهداف خود در زمینه اشتغال‌زایی و تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دست یابیم.
بهنامجو تصریح کرد: طرح‌های تحقیقاتی بعد از این که مراحل استانی را پشت سر گذاشتند و استانداردهای لازم را به دست آوردند به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه می‌شود تا بتوانیم این ایده‌ها و تحقیقات دانش‌بنیان را تا مرحله تجاری‌سازی پیش برده و نتایج و خروجی مورد انتظار را به دست آوریم.
وی بیان کرد: از جمله طرح‌های تحقیقاتی در این زمینه می‌توان به طرح مقابله با سرمازدگی باغات توسط کودهای گیاهی و آبیاری هوشمند درختان و افتتاح آزمایشگاه کشت بافت اشاره کرد که برنامه‌ریزی در راستای عملیاتی شدن این طرح‌ها با جدیت ادامه دارد و از فعالان این حوزه‌ها باید با جدیت و اهتمام ویژه حمایت شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری تسنیم
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com