0  |  0

فروش میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان همزمان با رکود اقتصادی

فروش میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان همزمان با رکود اقتصادی

اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ‌ با اشاره به رویکردهای معاونت علمی در چند سال گذشته بیان کرد: رویکرد ما در معاونت علمی در راستای گسترش صادرات است برای مثال از میان شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از آن‌ها ۱۳۷ میلیون دلار صادرات فقط در کشور روسیه داشته است و این مسئله ارزش افزوده‌ای برای محصولات آن ایجاد می‌کند.
وی گفت: اگر می‌خواهیم کار پژوهشی انجام دهیم باید از همان ابتدا به نیاز محوری و رساندن محصول به طرف تقاضا توجه داشته باشیم و به کمک همین نگاه اکنون بیش از ۴۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان احراز صلاحیت شده‌اند و در شرایط رکود اقتصادی بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند.
رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی با بیان اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان جایگاه خود را در اقتصاد باز کرده‌اند اظهار کرد: در شرایط گذر از اقتصاد نفتی به سمت دانش‌بنیان باید علم را به نیاز بازار وصل کنیم و از اقتصاد خرد به اقتصاد کلان برسیم.
به سمت استارت‌آپ‌های فناوری محور حرکت می‌کنیم
قادری‌فر ادامه داد:‌معاونت علمی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا محیط مناسبی برای استارت‌آپ‌ها فراهم کند و در زیست بوم جدید به سمت استارت‌آپ‌های فناوری محور حرکت می‌کنیم.
وی با بیان اینکه معاونت علمی سعی می‌کند به توسعه کسب و کار استارت‌آپ‌ها بپردازد گفت: یکی از شتاب دهنده‌ها با بکارگیری ۱۷۰ نفر جوان محصولات خوبی در حوزه دام تولید کرده و این نشاندهنده این مسئله است که دمیدن روح دانش‌بنیان و ایجاد محیط کسب و کار مسیر درستی است که کشور باید بر روی آن سرمایه‌گذاری کند.
رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ببا اشاره به تعداد استارت‌آپ ها بیان کرد: امروز ۶۵۰۰ استارت آپ فعال و ۲۸ شتاب دهنده وجود دارد و امیدواریم بتوانیم از این پتانسیل‌ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تفاهم نامه‌هایی را در قالب حمایت از شرکت‌های دانش بنیان با دانشگاه آزاد دارد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com