0  |  0

قانون کار نیاز به اجرای صحیح دارد، نه اصلاح

قانون کار نیاز به اجرای صحیح دارد، نه اصلاح

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران مهم‌ترین اولویت و دغدغه خود در سال ۹۸ را حفظ اشتغال موجود عنوان کرد و گفت: قانون کار از پویایی و ظرفیت بالایی برخوردار است و نیازی به اصلاح ندارد.
پروانه رضایی اظهار کرد: قانون کار پویایی لازم را دارد و تنها مشکل آن در اجراست و معتقدم قانون ظرفیت درست اجرا شدن را دارد لذا نیاز نیست آن را اصلاح کنیم.
وی افزود: در فضای جامعه ما امکان اصلاح قانون کار وجود ندارد ضمن آنکه اگر قرار است قانون کار به شکل منطقی اجرا نشود اصلاحش هم فایده‌ای ندارد پس بهتر است همین قانون فعلی را به درستی اجرا کنیم.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران خاطرنشان کرد: قانون کار متعلق به سال ۱۳۶۹ است و با شرایط اقتصادی امروز قابل مقایسه نیست اما کسانی که قانون کار را نوشته‌اند انسان‌های هوشمندی بودند چون همین قانون ظرفیتی دارد که متناسب با شرایط امروز اجرا شود.
رضایی در ادامه درباره طرح‌هایی که به منظور حمایت از اشتغال زنان با در نظر گرفتن مشوق‌هایی برای کارفرمایان مطرح می‌شود، گفت: معتقدم این طرح‌ها ممکن است ضد اشتغال زنان باشد و کارفرمایان را نسبت به بکارگیری زنان مردد کند، لذا بهتر است برای بکارگیری زنان پیش شرط نگذاریم و اجازه دهیم جامعه بر اساس توانمندی و منشأ اثر بودن حرکت کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در عین حال از رشد تشکل‌ها در سال جاری خبر داد و گفت: باید تلاش کنیم مشکل بیکاری و قراردادهای کار برطرف شود و اختلافات کارگری در سال آینده به حداقل برسد.
وی در پایان حفظ اشتغال موجود را مهم‌ترین دغدغه خود در سال ۹۸ عنوان کرد و گفت: اگر دلمان برای کارگران می‌سوزد باید به این فکر کنیم که چطور می‌توانیم تولید و اشتغال را بیشتر کنیم.
پیش از این معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار از ایجاد ۶۰۹ هزار شغل در یک‌ساله اخیر خبر داده و گفته بود: با وجود آنکه در بخش خدمات با افزایش نیروی کار مواجه بودیم اما در صنعت کارخانه‌ای، ریزش نیروی کار داشتیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com