0  |  0

پیشتازی شرکتهای دانش بنیان در رونق تولید

پیشتازی شرکتهای دانش بنیان در رونق تولید

دکتر علی وحدت با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری گفت: امسال هم به تدبیر رهبر معظم انقلاب مانند سالهای گذشته موضوع اقتصاد، تولید و اشتغال، محور فعالیت‌های سال جاری قرار گرفت؛ موضوعاتی که در چند سال اخیر شرکت‌های دانش بنیان جریان اصلی آنها را شکل داده‌اند و با اجرای قانون حمایت از شرکت‌های دانش بنیان توانسته‌اند جای خود را در اقتصاد باز کنند و امروز با داشتن بیش از ۴ هزار شرکت دانش‌بنیان بیش از هر زمان دیگری اقتصاد روی آنها حساب باز کرده است.
به گفته وی شرکت‌های دانش بنیان با توجه به جذب و ایجاد اشتغال برای قشر تحصیل کرده جامعه و فارغ التحصیلان دانشگاهی کشور و از سوی دیگر داشتن ماهیت خصوصی از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند.
وحدت با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، عالی‌ترین نهاد تأمین مالی فناوری و نوآوری در اکوسیستم کارآفرینی کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: صندوق همواره تلاش کرده است با وجود اینکه تنها ۵ سال از عمر خود را طی می‌کند، نقش خود را در توسعه فناوری و حمایت از فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان بیش از پیش نمایان کند.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: با توجه به نامگذاری سال ۱۳۹۸ از سوی مقام معظم رهبری به سال «رونق تولید» صندوق نوآوری و شکوفایی بر خود فرض می‌داند که نقش حمایتی خود را برای تحقق این شعار به منصه ظهور برساند و گام‌های اساسی و جدی را در حمایت از شرکت‌های دانش بنیان برای نقش آفرینی جدی‌تر در اقتصاد کشور و زمینه‌سازی استقرار اقتصاد دانش بنیان فراهم کند.
وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر توجه به شرکت‌های دانش بنیان در عرصه تولید از تدارک برنامه‌های ویژه‌ای در سال جدید برای تحقق شعار خبر داد و گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی اولین گام در راستای تحقق رونق تولید در بخش دانش بنیان را در اسفند ماه سال ۱۳۹۷ برداشت و با تأمین مالی هزار میلیارد تومانی صندوق‌های پژوهش و فناوری، عملاً وارد فراهم کردن فضایی مناسب برای فعالیت‌های شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کوچک در تمامی استان‌ها شد چراکه اکثر این صندوق‌ها یا در نقاط مختلف جغرافیایی حضور دارند و یا در حوزه‌های خاص فناوری فعالیت می‌کنند.
وحدت با اشاره به اینکه با توجه به نیاز جدی شرکت‌های دانش‌بنیان به بحث سرمایه‌گذاری و مشارکت صندوق مدل‌های جدید و متنوعی را در حوزه سرمایه‌گذاری با همکاری نهادهای مالی بخش خصوصی طراحی کرده است، خاطرنشان کرد: همچنین ابزارهایی برای پوشش ریسک سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده است که باعث مشارکت بسیار خوب بخش خصوصی و جذب نقدینگی کشور به بحث سرمایه‌گذاری در بخش دانش‌بنیان خواهد شد.
وی تاکید کرد: به طور کلی صندوق بنا دارد با تزریق منابع مالی در اختیار از طریق ابزارهای مختلف تأمین مالی، فضایی را در زیست‌بوم کارآفرینی کشور فراهم کند که هیچ شرکت دانش بنیان و فناوری به دلیل منابع مالی دچار اختلال در فعالیت‌ها و توسعه فناوری در کشور نشود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:

بیزایونت | برگزاری آنلاین رویداد کارآفرینی و استارتاپی
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۳۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

بیزنگار: مدل کسب‌وکار، طرح کسب‌وکار، بوم ناب، ماتریس swot و بوم ارزش پیشنهادی‌تان را آنلاین و در محیطی گرافیکی طراحی کنید و با استفاده از سرویس اتاق فکر، نظرات دوستان و کارشناسان خبره را در مورد ایده و یا کسب‌وکارتان جویا شوید. (اطلاعات بیشتر)

بیزایونت: رویدادهای کارآفرینی و ایده‌پردازی‌تان را آنلاین و بی‌دردسر برگزار کنید، همچنین می‌توانید چالش‌های کسب‌وکارتان را به سادگی ارائه دهید و برای حل آن ایده‌های فراوان از افراد خلاق دریافت کنید. (اطلاعات بیشتر)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com