0  |  0

رسانه ملی از استارتاپ ها حمایت کند

رسانه ملی از استارتاپ ها حمایت کند

سید هادی بهادری با بیان اینکه مجلس برای حمایت از استارتاپ ها توسط رسانه ملی حساسیت دارد، بیان کرد: صدا و سیما مجموعه ای ملی و عمومی است و باید در انعقاد قراردادها به گونه ای رفتار کند که شائبه حمایت جهت‌دار از مجموعه‌ای خاص به وجود نیاید.
وی افزود: صدا وسیما از بودجه عمومی ارتزاق می‌کند و در حمایت از استارتاپ‌ها به ویژه در بحث تبلیغات باید طوری حرکت کند که منافع عمومی تامین شود.
نماینده مردم ارومیه در خانه ملت با شائبه بر انگیز خواندن برخی از قراردادهای صدا و سیما در این راستا، اظهار داشت: ظاهرا در برخی از قرارداد مذکور حمایت‌هایی صورت گرفته که مقداری شائبه حمایت جهت دار را ایجاد کرده است؛ در همین راستا با ارسال نامه ای به هیات رییسه مجلس خواستیم صدا و سیما با ارائه توضیحاتی از این موضوع اعلام برائت کند.
وی ادامه داد: حال سئوال پیش می آید که آیا این شائبه وجود دارد که صدا و سیما با مجموعه ای که مناسبات خاصی دارد قرارداد منعقد کرده است؟ البته بحث مناسبات یک طرف این قضیه است و بحث شفاف بودن قرارداد با رعایت تشریفات قانونی طرف دیگر این ماجراست.
بهادری با تاکید بر اینکه در ماده 45 آیین نامه مجلس موضوع نظارت بر تمام ارکان کشور وجود دارد، گفت: هرجا احساس شود تخلفی در مجموعه ای رخ داده، کمیسیون های تخصصی مجلس می تواند بررسی های لازم را انجام دهد؛ در نهایت اگر از سوی مسئولان مربوطه پاسخ قانع کننده ای داده نشود موضوع می تواند در صحن مجلس مطرح شود.
استارتاپ در فارسی به معنی شرکت نوپاست؛ اگرچه در تعریف استارتاپ بر این مسئله تاکیدی وجود ندارد که حتماً فعالیت آن در حوزه تکنولوژی یا فن آوری اطلاعات باشد اما بسیاری از استارت آپ ها در سال های اخیر، حول این زمینه‌ها شکل گرفته‌اند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com