0  |  0

شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی خوبی در حوزه بین الملل دارند

شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی خوبی در حوزه بین الملل دارند

پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره برنامه‌های معاونت علمی در سال گذشته اظهار کرد: سالی که گذشت از لحاظ اقتصادی نتایج اقتصاد دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها برای مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بسیار پربار و خوب بود.
دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان ادامه داد: سال گذشته در حوزه اقتصاد دانش بنیان دیدار و نشست‌هایی موثر را با مقام معظم رهبری، ریاست جمهور و وزرای کشور برگزار کردیم و اطمینان داریم که این دیدار‌ها و برنامه‌ها می‌توانند به پیشبرد چرخ اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان کمکی بسیار کنند.
وی با بیان اینکه اطمینان و اعتماد به جوانان سبب پیشرفته اقتصاد دانش بنیان می‌شود، اظهار کرد: نوید‌هایی خوب در حوزه دانشگاهی و اقتصادی پیش روی ما قرار دارد و امیدوار هستیم تا سال آینده با قدرت بیشتری به فعالیت‌های خود ادامه دهیم.
شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی خوبی در حوزه بین الملل دارند
کرمی ادامه داد: سال گذشته شرکت‌های دانش بنیان فروشی خوب داشتند و توانستند برای گسترش صادرات خود همراه با معاون علمی به کشور‌های اروپایی بروند؛ اکنون پایگاه صادراتی شرکت‌های دانش بنیان در منطقه آسیای جنوب شرقی، عراق، چین، آمریکای لاتین و آفریقا ایجاد شده است.
دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان با بیان اینکه امیدواریم سال آینده برنامه‌های حمایتی بیشتری داشته باشیم، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان توانمندی خوب در حوزه بین الملل دارند و امیدوار هستیم امسال بتوانند موفقیت‌هایی بیشتر در بحث صادرات داشته باشند.
مشاور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به برنامه‌هایی که سال گذشته در بدنه معاونت اجرایی شده است، بیان کرد: جشنواره ایران ساخت و همچنین برگزاری ششمین دوره نمایشگاه تجهیزات ساخت داخل از جمله برنامه‌های معاونت در سال گذشته بودند و آنها توانستند به شرکت‌های دانش بنیان کمکی خوب کنند.
وی تصریح کرد: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه علیه کشور ایران اعمال شده و لطمه‌های بسیاری به فضای اشتغال و اقتصاد وارد شده‌ است، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند به عنوان کلید فتح این مرز باشند، مسائل‌ مختلف را تعریف کنند و به پیشرفت وضعیت اقتصاد بنیان منجر شوند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com