0  |  0

به دنبال توسعه کسب‌وکار‌های استارت‌آپی هستیم

به دنبال توسعه کسب‌وکار‌های استارت‌آپی هستیم

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اکوسیستم حوزه فناوری اظهار کرد: شرکت های حوزه فناوری دیجیتال و استارت آپ‌هایی که امکان شکل گیری در این حوزه را دارند سبب توسعه اکوسیستم نوآوری در حوزه اقتصاد دیجیتال می‌شوند.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال با بیان اینکه هر یک از ستادهای معاونت علمی دارای رسالت مخصوص به خود هستند گفت: دو راه بیشتر نداریم یا در حوزه‌های نوظهور و فناوری‌های راهبردی وارد عمل شویم یا در حوزه‌هایی کار کنیم که نیازمند همکار‌ی‌های بین بخشی و سازمانی هستند.
محمدی با بیان اینکه ابتدا اولویت ‌های فناوری محور مشخص شدند، گفت: در این دسته فناوری‌هایی مشخص شدند که در آینده‌ای نه چندان دور می‌توانند فضای اقتصاد دیجیتال را تحت تأثیر قرار دهند و سبب پیشرفت اقتصادی شوند.
وی ادامه داد: در بخش فناوری‌های راهبردی حوزه فناوری محور شامل هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء، زنجیره‌های بلوکی یا همان بلاک چین،‌ فناوری‌های هوشمندسازی یا همان نسل چهارم صنعتی و فناوری‌های مرتبط با مجازی سازی مثل واقعیت افزوده مشخص شدند.
بهبود فضای کسب و کارها اقتصاد دیجیتال به کمک اولویت‌های راهبردی
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال با بیان اینکه به دنبال توسعه کسب و کارهای مختلف در حوزه‌های راهبردی هستیم، اظهار کرد: برای انجام این کار برنامه‌ای تدوین شده و تنها هدف ما توسعه اقتصاد کشور است.
محمدی با اشاره به موضوعات بین دستگاهی گفت: این موضوعات در آن دسته‌هایی هستند که یک سازمان به تنهایی نمی‌تواند پیش ببردشان و از سوی دیگر موضوعات روز کشور هستند که برای این حوزه هم چند اولویت مشخص شد.
وی افزود: این حوزه‌ها به مسئله محور و نیازمحور نامیده شدند که عبارتند از سلامت دیجیتال، کشاورزی دیجیتال، گردشگری دیجیتال مخصوصا با تمرکز بر بوم گردی و استفاده از صنایع دستی و تنوع قومیتی، حمل و نقل هوشمند، نوآوری‌های اجتماعی دیجیتال که شامل خیریه‌ها و نهادهای کمک رسان می‌شود و اقتصاد چرخشی دیجیتال و تمرکز بر حوزه بازیافت از جمله این اولویت‌ها هستند.
وی بیان کرد: حوزه‌هایی که مشخص شده‌اند از اولویت‌های اصلی ستاد و برنامه راهبردی ما هستند و درحال حاضر ستاد روی این حوزه‌ها فعالیت می‌کند و نام آن «متنوع سازی اکوسیستم استارت آپی ایران» نام گرفته است یعنی کمک کردیم تا استارت آپ‌های بسیاری در این حوزه‌ها شکل بگیرند و موفق شوند و تحول در اقتصاد دیجیتال را کلید زده‌ایم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com