0  |  0

برگزاری کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان مقیاس محاسباتی

برگزاری کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان مقیاس محاسباتی

کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان مقیاس محاسباتی و تحلیل کلان داده با حضور وزیر ارتباطات از تاریخ سوم تا پنجم اردیبهشت ماه در تهران برگزار می‌شود.
از گذشته تا کنون، همواره پیش‌بینی آینده آرزوی بشر بوده تا بتواند تصمیمات درستی اتخاذ کند، امروزه دانش و فناوری مرتبط به حوزه تحلیل کلان داده و انجام محاسبات آن در بستر سیستم‌های محاسباتی کلان مقیاس این رؤیای دیرینه را به حقیقت نزدیک می‌کند. روند تاثیرگذاری تحلیل کلان داده‌ها در زندگی بشر به شدت در حال رشد است، بطوری‌که داده و دانش حاصل از تحلیل آن برای صاحبان آنها ارزش محسوب می‌شود. متخصصان و صاحبنظران معتقدند که یادگیری ماشین، اینترنت اشیا، آنالیزهای پیشگویانه و سیستم‌های محاسباتی تاثیر بسیاری بر سرعت بخشی بر این روند در سال‌های پیش رو خواهد گذاشت. لذا نیاز به ایجاد هم‌افزایی و مشارکت محققان و صاحبان صنایع در این حوزه امری ضروری است که دانشگاه خوارزمی در همین راستا میزبانی کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان مقیاس محاسباتی و تحلیل کلان داده (TopHPC) را در کشور برعهده گرفته است.
میزبانی کنگره بین‌المللی سیستم‌های کلان مقیاس محاسباتی و تحلیل کلان داده (TopHPC) در ایران با پشتوانه ۲۶ ساله در اتحادیه اروپا با هدف گردهم آوردن دغدغه‌مندان در این حوزه و مطرح شدن دستاوردها و مسائل باز در راستای گسترش همکاری‌های مشترک و منتفع شدن همه شرکت کنندگان علمی، صنعتی و دولتی است که ۳ تا ۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.
تحلیل کلان داده‌ها، محاسبات کوانتوامی و ابری، اینترنت اشیاء، سیستم‌های محاسباتی و کلان داده‌ها در سلامت و بهداشت و درمان و… از محورهای هم اندیشی در این کنگره است.
سخنرانان بین‌المللی کنگره TopHPC2019، صاحبنظران و محققان حوزه‌های کلان داده‌ها و سیستم‌های محاسباتی کلان مقیاس از آمریکا، کانادا، سوئد، ایتالیا، هنگ کنگ، روسیه، آلمان، فرانسه، هلند و اتریش هستند. همچنین در این کنگره مهندس آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و اندیشمندان داخلی سخنرانی خواهند داشت.
بر اساس اعلام دانشگاه خوارزمی، در راستای تامین ابعاد صنعتی و کاربردی کنگره، کارگاه‌های تخصصی و عملیاتی در خصوص مباحث کلان داده‌ها و سیستم‌های محاسباتی کلان مقیاس در حوزه‌های مختلف مانند بانکداری، نفت و گاز، صنعت و غیره طراحی شده است که توسط متخصصینی از اسپانیا، لهستان، فرانسه، آلمان و ایران برگزار خواهد شد. همچنین در جنب کنگره نمایشگاه تخصصی شرکتهای دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه تحلیل داده و سیستم‌های رایانشی حضور خواهند داشت تا محصولات و خدمات خود را ارائه کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com