0  |  0

مسیر توسعه نیازمند فناوری حاصل از انقلاب صنعتی سوم است

مسیر توسعه نیازمند فناوری حاصل از انقلاب صنعتی سوم است

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در دومین سمپوزیوم توسعه روش‌های تحلیل تصاویر ساختاری و عملکردی مغز، با اشاره به شکل‌گیری انقلاب صنعتی چهارم در بعضی از کشورهای جهان، گفت: این انقلاب بر پایه فناوری‌های فیزیکی، دیجیتالی و بیولوژیکی شکل گرفته است.
وی افزود: هوش مصنوعی اینترنت اشیا، پهپادها، چاپ سه‌بُعدی، نانوفناوری، زیست‌فناوری علوم مواد پیشرفته، خروجی‌ها و عناصر تعیین‌کننده آن هستند.
شریف اظهار داشت: باید مسیر حرکت کشور به سمت استفاده و بکارگیری فناوری‌های مرتبط با انقلاب صنعتی سوم سوق پیدا کند که این مهم در ابتدا نیازمند اصلاح نگرش مدیران و مسئولان به موضوع فناوری و توسعه‌پایدار است.
رئیس بنیاد نخبگان فارس با اشاره به نقش این بنیاد در ایجاد فضای کسب‌وکار دانش‌بنیان طی ۴ سال گذشته، گفت: ترویج، آموزش، نیروی‌انسانی و تهیه زیرساخت‌های لازم، به عنوان چهار رکن ابتدایی تشکیل یک اکوسیستم کارآفرینی در استان فارس در حال شکل‌گیری است و دومین سمپوزیم توسعه روش‌های تحلیل تصاویر ساختاری و عملکردی مغز نیز در راستای همین اکوسیستم است.
وی در پایان تأکید کرد: فراهم کردن فضای لازم جهت ایجاد رشته‌های بین‌رشته‌ای در کمک به ایجاد مقدمات لازم فضای کسب‌وکارهای دانش‌بنیان، از مهمترین اقداماتی است که دانشگاه باید انجام دهد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com