0  |  0

مرکز توسعه نوآوری تعاونی راه اندازی می شود

مرکز توسعه نوآوری تعاونی راه اندازی می شود

محمدجعفر کبیری افزود: سال پیش رو سال خاصی برای وزارت تعاون است، سالی است که وزارتخانه از تعاونی ها و بنگاه های خرد، کوچک و متوسط حمایت ویژه خواهد کرد، کمک به این بخش کمک به تاب آوری اقتصاد کشور است، می توانیم از اقتصاد نفتی به سمت اقتصادی که دانش بنیان و فناورانه است حرکت کنیم.
وی بیان کرد: در شرایط فعلی کشور حمایت ازتعاونی ها و بنگاه های خرد، کوچک و متوسط هزینه کمتری دارد.
کبیری ادامه داد: رویکرد جدید وزارت تعاون پیرامون اشتغال، هدفمند کردن زنجیره ها است. می خواهیم تولید را به سمت بازار محوربودن ببریم، تولید را برای تولید می خواهیم، با راه اندازی مرکز توسعه نوآوری می خواهیم با حضور شرکت ها و تعاونی های بزرگ، اشتغال ایجاد کنیم و با ایجاد خلاقیت در کنار تجربه، این مراکز را توسعه دهیم.
** تعاونی ها یکی از مسیرهای ایجاد و حفظ اشتغال
حجت الله مهدیان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک توسعه تعاون نیز گفت: بانک توسعه تعاون بانک دولتی است که در سال 88 به قصد ارتقا بخش تعاونی ایجا شده است. در این سال ها بانک سعی کرد به فعالان بخش تعاون کمک کند، در 10 سل گذشته 32 هزار میلیارد تومان تسهیلات داده ایم.
وی بیان کرد: در 3 سال اخیر بانک رشد خوبی را تجربه کرده و منابع مالی خوبی را جذب کرده است. ما مکلف هستیم 70 درصد گردش مالی در خدمت بخش تعاونی قرار دهیم، اولویت با بخش تعاونی است و باید 30 درصد در سایر فعالیت ها و بنگاه های اقتصادی قرار گیرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com