1  |  0

تهیه نقشه راه توسعه جلبک برای ایجاد اشتغال

تهیه نقشه راه توسعه جلبک برای ایجاد اشتغال

مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به تدوین نقشه راه، توسعه فناوری و صنایع جانبی در بوشهر، بیان کرد: صنعت جلبک بازار بزرگی در کشور ایجاد و برگزاری نشست‌های تخصصی جلبک نیز به دریافت راهکار‌های عملیاتی برای توسعه فناوری جلبک کمک می‌کند. چراکه این ظرفیت در ۵۰ سال آینده نقشی بزرگ در حوزه غذا و صنایع مختلف ایفا خواهد کرد.
وی افزود: ایران از نظر داشتن ریزجلبک‌ها و جلبک‌های بزرگ، در بهترین شرایط قرار دارد و باید به صورت جدی به سمت فناوری‌های مرتبط با این حوزه گام برداشت.
عدم توجه به صنعت جلبک ایران را به یک وارد کننده تبدیل کرده است
قانعی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: عدم توجه به این صنعت، باعث شده است که صنایع مرتبط با این حوزه استراتژیک شکل نگیرد و ایران تنها به یک وارد کننده جلبک و فرآورده‌های آن تبدیل شود.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: در زمینه جلبک، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به تهیه نقشه راه کرده است. این کار علاوه بر رونق اقتصاد زیستی به ایجاد اشتغال و تولید فناوری نیز کمک می‌کند.
وی همچنین عنوان کرد: با توجه به زمین‌های مستعد پرورش جلبک در ساحل خلیج فارس و مکران تغذیه آبزیان با جلبک باید گسترش یابد تا آبزیان با هزینه کمتر و کیفیت بهتر پرورش یابند.
قانعی ادامه داد: این کار کمک می‌کند مشکل تامین خوراک آبزیان که یکی از مسائل اصلی پرورش دهندگان است برطرف شود.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در ادامه بیان کرد: در حال حاضر استفاده از جلبک دریایی در صنایع غذایی به عنوان فرم دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای تامین این نیاز نیز جلبک را از دیگر کشور‌ها وارد می‌کنیم.
به گفته وی، در حال حاضر برای تولید جلبک در کشور، ۳ شرکت داخلی با سرمایه خصوصی وارد میدان شده‌اند که امیدوار هستیم با توانمندی‌های داخلی بتوانیم به رشد خوبی برسیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com