0  |  0

راه اندازی پارک علم و فناوری بین المللی در گرمسار

راه اندازی پارک علم و فناوری بین المللی در گرمسار

سید محمد حسینی ورکیانی گفت: با احداث منطقه ویژه اقتصادی گرمسار طی مذاکرات صورت گرفته قرار است زمینی در این منطقه به دانشگاه صنعتی امیرکبیر اختصاص داده شود تا در این زمین پارک علم و فناوری ایجاد شود. این پارک علم و فناوری با مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر و شرکت مدیریت منطقه ویژه اقتصادی گرمسار راه‌اندازی خواهد شد. شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در این پارک می‌توانند علاوه بر مزایای پارکهای علم و فناوری از مزایای منطقه ویژه اقتصادی نیز بهره‌مند باشند.
دکتر حسینی ورکیانی افزود: طرح توجیهی مقدماتی برای راه اندازی پارک علم و فناوری تدوین و ارائه شده که هم اکنون درحال بررسی کارشناسی است.
وی گفت: در همین راستا نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان، مدیرعامل، رئیس هیأت مدیره و مدیر سرمایه گذاری و مدیر امور مهندسی و رئیس دفتر فنی منطقه ویژه اقتصادی گرمسار از برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کردند.
حسینی ورکیانی تأکید کرد: مدیریت منطقه ویژه اقتصادی گرمسار در نظر دارند که در نخستین فرصت فضاهایی را به آغاز فعالیت پارک علم وفناوری اختصاص دهند. در این صورت و با توجه به اینکه نزدیکی شهرستان گرمسار به تهران، شرکت های دانش بنیان مستقر در برج فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز با حضور در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار فعالیت خود را گسترش داده و فضای لازم برای تولید محصولات خود رادریافت کنند.
حسینی ورکیانی خاطرنشان کرد: در بازدید از برج فناوری دانشگاه، برخی شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می کند که در زمینه تصفیه آب فعالیت دارد بنابراین طی بازدید مسئولان شهر گرمسار از این شرکت مذاکراتی صورت گرفت که این شرکت آب چند چشمه شهر گرمسار را تصفیه و نمک آب را جدا کند.
وی عنوان کرد: نمک جدا شده از آب این چشمه ها برای مصارف طبی قابل استفاده خواهد بود.
رئیس پردیس گرمسار دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در برج فناوری دانشگاه یک شرکت تولید کننده فیلتر وجود دارد که قرار شد محصولات این شرکت نیز به صنایع استان سمنان معرفی شود.
حسینی ورکیانی افزود: طی بازدید مسؤولان شهرستان گرمسار از برج فناوری دانشگاه، ابتکارات و فعالیت‌های برخی از شرکت‌های دانش‌ بنیان مورد توجه ایشان قرار گرفت، و مقرر شد از توانمندی‌های این شرکت ها برای تصفیه آب شور چشمه‌های شهرستان، جداسازی نمک‌های با ارزش موجود در آب برخی چشمه‌ها، بکارگیری نانوفیلتر‌ها در واحدهای صنعتی و تولیدی استان بهره‌برداری شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com