0  |  0

تبدیل ساختمان‌های بلا استفاده به محیط کسب و کار استارت‌آپی

تبدیل ساختمان‌های بلا استفاده به محیط کسب و کار استارت‌آپی

مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره برنامه‌های این ستاد برای توانمندسازی اقتصاد دیجیتال اظهار کرد: برای پیشبرد برنامه‌های اقتصاد دیجیتال و گسترده کردن آنها تفاهم‌نامه‌هایی را با مجموعه های مختلف به امضا رسانده‌ایم.
دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی با اشاره به تفاهم‌نامه‌ها گفت: با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان پست تفاهم نامه‌ای را به امضا رسانده‌ایم که در بستر آن از ساختمان‌های بلااستفاده سازمان پست استفاده می‌کنیم.
وی ادامه داد: بسیاری از ساختمان‌های پست اکنون بلا استفاده شده‌اند و آن بهره وری سابق را ندارند؛ در همین راستا ما به دنبال این هستیم تا از این فضای بلا استفاده جهت استقرار تیم‌های استارتاپی و شتاب دهنده ها استفاده کنیم.
ایجاد بزرگترین محیط استارت‌آپی کشور در شهر مشهد
محمدی درباره چگونگی تجهیز این ساختمان ها جهت استقرار استارتاپ ها بیان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ب تجهیز این فضا کمک می‌کنند و محیط را جهت استقرار شتابدهنده ها و تیم های استارتاپی آماده ‌می‌سازد.
دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی افزود: در حال حاضر اولین تفاهم‌نامه در شهر مشهد و در فضایی حدود ۶۰۰۰ متر منعقد شده و این فضا طی چند ماه آینده به بزرگترین محیط استارتاپی کشور تبدیل می شود.
وی درباره دیگر تفاهم نامه استاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی و سازمان فناوری اطلاعات بیان کرد: معاونت علمی، سازمان فناوری اطلاعات و مجموعه شتابدهی در دانشگاه شهید بهشتی تفاهم نامه سه جانبه‌ای را جهت ایجاد محیط استارت آپی به امضا رسانده‌اند.
محمدی ادامه داد: در دانشگاه شهید بهشتی فضایی ایجاد شده است که در بستر آن شتاب دهنده و آزمایشگاه‌های فناوری دیجیتال، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بسیاری حوزه‌های دیگر مستقر می‌شوند.
دبیر ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی یادآوری کرد تمام این تفاهم نامه ها در راستای پیشبرد فعالیت‌های اقتصاد دیجیتال و توانمندسازی هرچه به طرح محیط های استارتاپی است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com