0  |  0

توجه ویژه مجلس به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال 98

توجه ویژه مجلس به شرکت‌های دانش‌بنیان در سال 98

محمدجواد ابطحی نماینده خمینی‌شهر افزود: عملکرد شرکت‌های دانش بنیان طی سال‌های گذشته بسیارخوب بوده است واین شرکت‌ها به صورت معجزه‌آسایی رشد کرده‌اند.
وی با اشاره به نقش صندوق نوآوری وشکوفایی به عنوان نهاد حمایتی از شرکت‌های دانش بنیان گفت: امیدواریم حمایت این صندوق درسال جاری جدی‌تر شود، البته مجلس نیز بودجه خوبی امسال برای این شرکت‌ها درنظرگرفته است که انتظار می‌رود عملکرد این شرکت‌ها را بهبود بخشد.
وی درتوصیه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد: شرکت‌ها باید استعدادهای داخلی خود را به کار گیرند و از داشته‌های خود حفاظت کنند و در مسیری که آغاز کردند ناامید نشوند، در برخی موارد دیده می‌شود که برخی حسادت‌ها و خودکم‌بینی‌ها مانع گسترش این شرکت‌ها شده است که باید از این امر جلوگیری کرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در توصیه‌ای به صندوق نوآوری و شکوفایی که حامی مالی شرکت‌های دانش‌بنیان است، اظهار داشت: صندوق برای طراحی و تولید محصول در شرکت‌های دانش‌بنیان می‌بایست یک چهارم تسهیلات لازم را در اختیار این شرکت‌ها قرار دهد تا آنها بتوانند فعالیت خود را آغاز کرده و در ابتدای امر با کسری مالی مواجه نشوند.
وی در ادامه با اشاره به تاثیر فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در خنثی‌ کردن تحریم‌ها علیه کشور، گفت: شرکت‌های دانش بنیان در عبور از تحریم‌ها جایگاه بسیار ویژه‌ای دارند، یعنی اگر ما بخواهیم یک نهضت علمی در کشور راه بیندازیم و فاصله‌مان را با علم روز دنیا کم کنیم باید حتما به شرکت‌های دانش‌بنیان اهمیت بدهیم و این شرکت‌ها را تقویت کنیم.
این نماینده مجلس تاکید کرد: از گذشته شرکت‌های دانش ‌بنیان مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند، در حالی که تجربه نشان داده هر کجا از این شرکت‌ها حمایت شده تاثیرش را در اقتصاد کشور دیده‌ایم.
ابطحی با بیان اینکه ظرفیتی چند هزارمیلیارد تومانی درشرکت‌های دانش‌بنیان وجود دارد، اظهارداشت: نوع فعالیت برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان به نحوی است که این شرکت‌ها می‌توانند به زودی از بسیاری از صنایع از جمله خودروسازی پیشی گیرند، امروزهر کشوری که مجهز به فناوری روز دنیا باشد موفق خواهد بود و ما هم باید به این امر توجه داشته باشیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com