0  |  1

افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز

افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز

آزمایشگاه‌های «فناوری‌های بین‌رشته‌ای» و «فناوری‌های نوین» دانشگاه شیراز، با حضور دکترعلیرضا افشاریفر، قائم مقام رئیس دانشگاه و دکترسیدمجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری، در محل دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز این دانشگاه افتتاح شد.
دکتر رضا اسلاملوئیان، رئیس دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز در این خصوص گفت: برای اجرای این طرح بالغ بر ۲ میلیاردریال هزینه شده و تجهیزات تخصصی آن نیز از طریق گرنت استادان تهیه می‌شود.
وی، از افزایش ۱۵ درصدی فضای آزمایشگاهی دانشکده خبر داد و افزود: با بهره‌برداری از این دو آزمایشگاه تحقیقاتی، مساحت آزمایشگاه‌های دانشکده ۱۵۰ مترمربع افزایش یافت.
دکتر اسلاملوئیان اظهارداشت: هم‌اکنون ۸ آزمایشگاه آموزشی و ۱۱ آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشکده فعال است و این دو آزمایشگاه تحقیقاتی هم به آمار اضافه می‌شود و برای انجام فعالیت‌های پژوهشی در اختیار استادان جوان قرار می‌گیرد.
وی، با بیان اینکه راه‌اندازی این دو آزمایشگاه با تلاش اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز صورت گرفته، اظهار امیدواری کرد استادان جوان بتوانند با اجرای طرح‌های پژوهشی و فعالیت در دو آزمایشگاه تحقیقاتی جدید؛ در کرانه‌های علم حرکت کنند و خلاءهای موجود در صنعت را پر کنند.
دکترسیدمجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز نیز در این آئین اظهار داشت: دانشگاه تلاش می‌کند تا زمینه مناسبی را برای فعالیت اعضای هیئت علمی بویژه استادان جوان فراهم کند و افتتاح این دو طرح در این راستا بوده است.
وی ادامه داد: بهره‌برداری از این آزمایشگاه‌های تحقیقاتی برای اجرای طرح‌های پژوهشی، حل مشکلات صنعت و درآمدزایی دانشکده بسیار مؤثر است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز همچنین بر لزوم خرید لوازم آزمایشگاهی این دو آزمایشگاه از تولیدات ملی و شرکت‌های دانش بنیان تأکید کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com