2  |  5

«تفکر انتقادی و حل مسئله» دو مهارت پول‌ساز برای کسب‌و‌کار

«تفکر انتقادی و حل مسئله» دو مهارت پول‌ساز برای کسب‌و‌کار

کنجکاوی، خلاقیت، تفکر انتقادی، حل مساله و... توانایی‌های مهمی هستند که اگر به‌درستی از آنها استفاده کنیم، می‌توانیم کیفیت تصمیمات زندگی و کسب‌و‌کارمان را به مراتب بهتر کنیم.

مثلا اهمیت «تفکر انتقادی» تا جایی‌ست که بیشتر کسب‌‌و‌کارها در کشورهای توسعه‌یافته، در بخش رزومه افراد، این مهارت را مورد بررسی و سنجش قرار می‌دهند. 

به‌علاوه مدیران موفق می‌توانند محیط کسب‌و‌کار را ارزیابی کنند، شرایط را تجزیه‌وتحلیل کنند، راه‌حل طراحی کنند و در نهایت در یک سناریوی رقابتی پیروز شوند؛ موفقیت در چنین مسیری امکان پذیر نیست مگر با تسلط بر مهارت حل مساله.

اما چگونه می‌توان مهارت تفکر انتقادی و حل مساله را در خود پرورش داد؟

پیشنهاد می‌کنیم با سه شخصیت داستان ما یعنی «باب»، «نیل» و «تینا» همراه شوید.

داستان از این قرار است:

«باب» از دوستانش می‌خواهد که او را در حل چالش‌های کسب‌و‌کارش کمک کنند. کسب‌و‌کار باب در منطقه‌ای به نام ساحل غربی با مشکل مواجه شده است. البته فروش محصولات کسب وکارش در این منطقه فوق‌العاده‌ست اما موجودی انبارش خیلی زود به صفر می‌رسد و نمی‌تواند به نیاز مشتریانش به‌موقع پاسخ دهد. از طرفی تامین کنندگان کسب‌و‌کار باب در آسیا هستند و این امکان برای‌شان وجود ندارد که به‌موقع محصولات جدید را به انبار او در ساحل غربی بفرستند.

بنابراین باب با دو مساله جدی مواجه است که می‌توانید در ویدیو کوتاه زیر این مسائل را شناسایی کنید

 نمایشی از چالش‌های کسب‌وکار«باب» 


همان‌طور که در ویدیو چالش‌های کسب‌و‌کار «باب» مشاهده کردید، دو مساله‌ای که باب در حال حاضر با آن‌ها مواجه است عبارتند از:

 چالش اول: نبودن موجودی کافی در انبار برای پاسخ به مشتریان 

چالش دوم: نبودن راهی ساده برای دریافت موجودی جدید از تامین کنندگان

اما اینکه چگونه می‌توان این چالش‌های سد راه کسب‌و‌کار «باب» را حل کرد، موضوعی ست که در بسته آموزشی «تفکر انتقادی و حل مساله» به آن می‌پردازیم. در این بسته به‌صورت کاملا کاربردی می‌آموزید، چگونه می‌توانید به کمک یکی از تکنیک‌های حل مسئله، مسائل پیش روی «باب» را حل کنید و البته راه‌حل‌های پیشنهادی خودتان را نیز ارایه دهید.

آنچه در این بسته آموزشی خواهید آموخت:

در این بسته آموزشی موضوع «تفکر انتقادی» و «حل مساله» به همراه یک مثال کاربردی مورد بحث قرار خواهند گرفت و تکنیک‌ها و راهکارهایی برای تفکر انتقادی و حل مساله در حوزه کسب‌و‌کار ارایه می شود. به علاوه کاربران این بسته آموزشی می‌توانند با تجزیه و تحلیل مثال‌ کاربردی «کسب‌و‌کار باب» از دانش و تجربه کاری خود برای ارایه بهترین راه‌حل‌ها استفاده کنند.

سرفصل مطالب:

  • ویدیوی شماره 1: تفکر انتقادی چیست؟ به چه کسی می‌گویند متفکر انتقادی؟ چگونه تفکر انتقادی داشته باشیم؟
  • ویدیوی شماره ۲: برای حل‌کردن مسائل چه مهارتهایی لازم است؟ معرفی یک تکنیک آسان و کاربردی حل مسئله
  • ویدیوی شماره ۳: معرفی تکنیک دوم برای حل مسئله
  • ویدیوی شماره ۴: مثال کاربردی از طرح چالش‌های یک کسب‌و‌کار (مطالعه موردی) 
  • ویدیوی شماره ۵: مثال کاربردی حل مساله در کسب‌وکار به کمک تکنیک‌های حل مساله (مطالعه موردی)
  • ویدیوی شماره ۶: جمع‌بندی مثال کاربردی و راه‌حل‌های پیشنهادی شما برای حل مساله

قیمت محصول: ۲۵۰۰۰تومان

توجه: پس از مشاهده ویدیوی شماره 5 میتوانید راه‌حل‌های پیشنهادی خود را به آدرس  info [at] modirinfo.com ارسال نمایید و به قید قرعه یکی از برندگان فروشگاه اینترنتی ما باشید

دیدگاه شما
 
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com