0  |  0

ارائه وام ۵ میلیارد تومانی به شرکت‌های دانش بنیان دارویی

ارائه وام ۵ میلیارد تومانی به شرکت‌های دانش بنیان دارویی

مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درباره دارو‌هایی که در دست تولید قرار گرفته‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵ داروی ضد سرطان در دستور تولید هستند که دو نمونه از آن‌ها هفته پیش رونمایی شد و ۴ نمونه دیگر تا پایان امسال روانه بازار می‌شوند.
ارائه وام ۵ میلیارد تومانی به شرکت‌های دانش بنیان دارویی
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی با اشاره به کمک ستاد زیست فناوری به شرکت‌های دانش بنیان دارویی گفت: ستاد زیست فناوری معاونت علمی برای کمک به شرکت‌های دانش‌بنیان ۵ میلیارد تومان وام ارائه داده است.
وی درباره توان شرکت‌های دانش‌بنیان دارویی برای صادرات محصولات خود گفت: در حال حاضر دارو‌های تولید شده در شرکت‌های دانش‌بنیان به ۱۰ کشور همسایه، آفریقایی و روسیه صادر می‌شود.
قانعی تصریح کرد: در حال حاضر ستاد زیست فناوری برنامه مخصوصی برای صرفه جویی یک میلیارد دلاری در دستور کار خود قرار داده است.
برنامه سه ساله معاونت علمی برای صرفه جویی در هزینه‌ها
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا طی یک برنامه ۳ ساله به کمک توان داخلی میزان یک میلیارد دلار صرفه جویی داشته باشیم که البته این موضوع به کمک دولت و صندوق توسعه ملی محقق می‌شود.
وی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا از صندوق توسعه ملی منابع مالی را به سمت بخش خصوصی ببریم تا بر این اساس آن‌ها بتوانند به سوی تولید ملی حرکت کنند.
قانعی با اشاره به برنامه پیش روی ستاد زیست فناوری گفت: اگر برنامه‌های ما همگی محقق شود طی سه سال آینده میزان ۴ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی در ارزبری خواهیم داشت.
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی یادآوری کرد: هیچ حوزه‌ای همانند حوزه دارویی و زیست فناوری سودآور نیست و این موضوع بار‌ها به اثبات رسیده است، برنامه‌های ستاد زیست فناوری به دولت تحویل داده شده است و ما خواهان دریافت پاسخ از سوی آن‌ها هستیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com