0  |  0

رشد صنعت ملی انرژی‌های تجدیدپذیر در گروی کارآفرینی جوانان

رشد صنعت ملی انرژی‌های تجدیدپذیر در گروی کارآفرینی جوانان

رئیس پردیس فنی و مهندسی عباسپور دانشگاه شهید بهشتی، لازمه بهبود وضعیت توسعه در کشور را رشد صنعت ملی دانست و تاکید کرد: صنعت ملی ما در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر مستعد است و باید بستری برای کارآفرینی جوانان در این حوزه فراهم شود.
هومان لیاقتی زندی با بیان اینکه بحث انرژی‌های تجدید پذیر از جمله انرژی باد، انرژی خورشید و نیز تولید انرژی از ضایعات محصولات دارای اهمیت زیادی است، یادآور شد: این حوزه در دنیا نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است، به صورتی که کشور سوئد از کشورهای دیگر زباله می‌خرد و برق تولید می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: با هیات‌های خارجی از جمله سفارت ایتالیا و فرانسه دیدار داشتیم و کشورهای سوییس، اسپانیا و یونان نیز در نوبت هستند؛ به عبارتی همه این کشورها راغب هستند در این زمینه با ما همکاری داشته باشند، البته بحث تعهدات هم مهم است و نمی‌شود تعهدات مالی را انجام ندهیم و از آنها بخواهیم که در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند.
رئیس کمیته سیاست گذاری کنفرانس بین المللی انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران ادامه داد: شرکتهای اتریشی که در این زمینه با ما همکاری داشتند تعهدات سال ۲۰۱۶ را سال گذشته دریافت کردند، این در حالی است که این کشور به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر، صندوق انرژی را در دل وزارت اقتصاد خود ایجاد کرده است.
لیاقتی با تاکید بر آنکه استعدادهای جوانان در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر باید شکوفا شود، تصریح کرد: کمپانی‌های بزرگ در دنیا نیز با کارهای کوچک شروع کردند به عنوان مثال کمپانی زیمنس از یک مغازه کوچک در برلین شروع به کار کرد، جالب توجه آنکه مثال‌های ایرانی هم در این زمینه هست از جمله بوتان که از یک کارگاه در سال ۱۳۰۰ شروع کرد و در آن زمان جمع آوری گاز مایع را مطرح کرد، در دهه ۳۰ خانم‌های ایرانی درگیر آلودگی مستقیم آشپزخانه‌ای بودند که با جمع آوری گاز مایع و آمدن این گاز به خانه‌ها این مسئله برطرف شد و ارزش محیط زیستی بسیاری داشت.
وی در پایان با بیان اینکه توسعه یک موضوع نسبی است و باید بهبود وضعیت توسعه اتفاق افتد، گفت: این موضوع به پارامترهای درونی جامعه ارتباط دارد صنعت ملی کشور باید رشد کند، این در حالی است که صنعت ملی ما در زمینه انرژی‌های نو و تجدیدپذیر بسیار مستعد است بنابراین باید بستری برای کارآفرینی جوانان فراهم شود و نتایج آموزش عالی و پژوهش عالی در اجرا دیده شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com