0  |  0

همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برگزار می‌شود: پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی

همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برگزار می‌شود: پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی

پانزدهمین جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ‌بهایی، ۲۹ و ۳۰ آبان‌ماه سال جاری همزمان با هفته جهانی کارآفرینی برگزار می‌شود.
منطقه اصفهان و به نقل از روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان، ثبت‌‌نام بخش‌‌های مسابقه‌‌ای جشنواره پانزدهم، از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و مهلت ثبت‌‌نام تخفیف‌‌دار تا پایان خردادماه و مهلت نهایی نیز پایان تیرماه خواهد بود.
پانزدهمین دوره جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی با تغییرات جدیدی از جمله تغییر در نحوه ثبت‌‌نام متقاضیان در بخش‌‌های مسابقه‌‌ای کار خود را آغاز کرده است. در این دوره شرکت‌کنندگان با ارائه یک ویدیو پنج دقیقه‌‌ای، ثبت نام می‌کنند.
از دیگر تغییرات این دوره می‌‌توان به بخش‌بندی‌های جدید در کارگروه‌های مسابقه‌ای با هدف توسعه دامنه اثرگذاری این جشنواره و نفوذ قدیمی‌ترین رویداد کارآفرینی کشور اشاره کرد.
تغییرات در کارگروه مسابقه‌ای طراحان کسب وکار با نگاه ویژه به جوانان خلاق دارای ایده‌های نو و تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی دانشگاهی صورت گرفته است. تلاش می‌شود در این بخش، ایده های نویی که قابلیت تجاری‌سازی آن قابل اثبات است، پذیرش شده و مورد ارزیابی قرار گیرد. در این بخش، الزامی به راه‌اندازی کسب وکار وجود ندارد و صرف اینکه ایده مورد نظر در قالب فایل پاورپوینت ارائه شود ، کفایت می‌کند.
بخش جوان با شعار "یک ایده خوب، یک تیم خوب" به منظور ایجاد فضای مناسب برای رقابت جوانان شامل شرکت‌کنندگانی می‌شود که سن آن‌ها تا زمان برگزاری جشنواره حداکثر ۲۴ سال تمام باشد.
بخش دانشجویی نیز با شعار "از پایان‌نامه به کسب و کار" با هدف تسهیل و تشویق دانشجویان به تجاری‌سازی دستاوردهای پژوهشی شامل شرکت‌کنندگانی می‌شود که یکی از دستاوردهای پژوهشی خود در دانشگاه‌ها را با اخذ مجوز از دانشگاه مربوطه تبدیل به طرح کسب و کار کنند.
بخش آزاد نیز با شعار "حل مسایل اساسی و چالش‌های کشور" شامل شرکت‌کنندگانی است که یا شرایط شرکت در دو بخش جوان و دانشجویی را نداشته و یا علاقه مند به شرکت و رقابت در بخش آزاد هستند هستند. مخاطبان این بخش شخصیت‌های حقیقی یا حقوقی هستند که بتوانند امکان سنجی ایده نوآورانه مبتنی بر فناوری خود را ارائه دهند.همچنین طر‌‌‌‌‌ح‌های معرفی شده به جشنواره در زمان ثبت نام نباید تجاری‌سازی (درآمدزایی) شده باشند.
سه شرط اصلی شرکت‌ها جهت حضور در این بخش، نوآوری و فناوری در تولید محصول یا ارائه خدمت، عرضه محصول یا خدمت به بازار و تولید ثروت انجام شده باشد و نیز حداقل ۵۱ درصد سهام متعلق به بخش خصوصی باشد.
به علت انجام داوری در شرایط برابر برای شرکت‌ها، داوری در سه بخش شرکت‌های نوپا، رشدیافته و شرکت‌های فن‌آفرین دارای تاثیرات اجتماعی با توجه به تشخیص اعضای کارگروه فن‌آفرینان انجام می‌پذیرد.
جایزه فناوری صنعت‌ساز دکتر محمود شیخ زین‌الدین نیز به برترین طرح‌های فناورانه‌ای که به مرحله تولید انبوه رسیده و بر اساس آن خط تولید یا کارخانه ایجاد شده، اعطا خواهد شد. این جایزه به منظور گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم دکتر محمود شیخ زین‌الدین، معاون فقید نوآوری و تجاری‌سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رییس پیشین شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و رییس جشنواره ملی فن‌آفرینی شیخ بهایی و توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بنیان‌گذاری شده است.
نکته مهم و قابل توجه برای شرکت کنندگان جشنواره پانزدهم این است که امکان ثبت‌نام مستقیم در بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری به صورت جداگانه وجود ندارد و آن گروه از شرکت‌کنندگان که در یکی از بخشهای "طراحان کسب وکار" و "فن‌آفرینان" حداقل امتیازات لازم را کسب کرده باشند، به طور مستقیم به بخش فرصت‌های سرمایه‌گذاری راه پیدا خواهند کرد.
براساس اعلام روابط عمومی شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، جزییات حضور در بخش نمایشگاهی و رویدادهای جانبی از طریق سایت جشنواره به نشانی shtf.irاعلام خواهد شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com