0  |  0

جشنواره کارآفرینان برتر در مازندران برگزار می شود

جشنواره کارآفرینان برتر در مازندران برگزار می شود

رضا عبدی اظهار داشت: با توجه به اهمیت کارآفرینی، برنامه ریزی و سیاستگذاری در زمینه توسعه و ترویج آن از الزامات برنامه های مختلف توسعه اقتصادی استان بوده و ماهیت فرادستگاهی و فرابخشی مقوله کارآفرینی توجه به آن را توسط تمامی دستگاهها ضروری میسازد.
وی افزود: باید زمینه های کارآفرینی را در دانشگاه ها، مدارس و سازمان های مهارتی فراهم و برنامه کارآفرینی نهادی را دنبال کنیم.
مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل خاطرنشان کرد: به لحاظ نقش ویژه کارآفرینان در جامعه، شناسایی و معرفی آنان، استفاده از توانمندی و تجارب آنان در جهت پیشرفت و توسعه و بهبود فضای کسب و کار در استان" یکی از اقدامات مهم در زمینه الگوسازی برای جوانان و ترویج و توسعه کارآفرینی در کشور میباشد.
عبدی با تأکید بر اینکه برگزاری این جشنواره میتواند زمینه های حضور کارآفرینان در جامعه و افزایش سرعت توسعه فرهنگ کارآفرینی را فراهم کند، افزود: این جشنواره، میعاد گاهی برای گردهم آوردن کارآفرینان است که تجارب موفق خود را با جامعه درمیان بگذارند و مشعل و چراغ راهی برای نسل جوان و نوپا باشند.
وی تصریح کرد: تشکیل کانونهای کارآفرینی در استان، با حضور کارآفرینان برتر استانی مشارکت آنان با نهادهای اجرایی به عنوان اتاق فکر کارآفرینی، یکی از دستاوردهای همین جشنوارهها است که نتایج موثری در توسعه کارآفرینی در استان به همراه خواهد داشت.
مدیر توسعه کارآفرینی و اشتغال اداره کل در ادامه بیان داشت: کانونهای کارآفرینی استانها که از کارآفرینان برتر، صاحب نظران و کارشناسان خبره کارآفرینی هر استان تشکیل شده اند، در حال حاضر به عنوان اتاق فکر اداره کل ایفای نقش کرده و علاوه بر ارائه پیشنهادات و طرح ها در راستای ایجاد اشتغال و توسعه کارآفرینی در استان، تصمیم گیران را از پیامدهای احتمالی تصمیمات و سیاستگذاری ها نیز آگاه میسازند.
وی خاطرنشان کرد: از اقدامات دیگری که جهت ترویج این مهم در استان انجام شده است تأسیس ۴ مرکز مشاوره کارآفرینی برای توانمندسازی جوانان و سوق دادن فارغ التحصیلان دانشگاهی به سمت این مقوله مهم است و بنا داریم در تمامی شهرستانها این مراکز را افتتاح کنیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com