0  |  0

حرکت از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان

حرکت از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد دانش‌بنیان

اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه توسعه زیست بوم و کسب و کار‌های نو از ابتدای کار سورنا ستاری در معاونت علمی در دستور کار معاونت قرار دارد، گفت: خوشبختانه در حال حاضر بیش از چهار هزار شرکت دانش‌بنیان در کشور داریم که مورد ارزیابی قرار گرفته و صلاحیت‌شان احراز شده است، همچنین شرکت‌های سرمایه گذاری‌ خطرپذیر نیز در حوزه دانش بنیان فعال شده‌اند و این مساله می‌تواند به جریان اقتصاد دانش بنیان کمک کند.
وی اقتصاد دانش‌بنیان را زیربنای اقتصاد مقاومتی برشمرد و عنوان کرد: حرکت از اقتصاد نفتی به سوی اقتصاد دانش‌بنیان نیازمند حمایت از استارتاپ‌هاست که این کار صورت گرفته است، اقتصاد دانش‌بنیان نهال باروری است که کم‌کم ریشه‌های آن رشد کرده و برای پیشرفت آن در آینده نیز برنامه‌ریزی شده است.
به گفته قادری‌فر، بر این اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حمایت از کسب و کار‌های نو و استارت‌آپ‌های جوان را در دستور کار قرار داده‌ که فعالیت استارت‌آپ‌های قوی در کشور موفقیت این بخش را نشان می‌دهد.
وی گفت: ما استارتاپ‌های موفقی در حوزه حمل و نقل بین شهری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، سلامت، زیست‌فناوری و غیره داریم و می‌توانیم بگوییم بزرگ‌ترین استارتاپ خاورمیانه، ایرانی است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری فارس
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com