0  |  0

باید ایده‌های دانش بنیانی را تجاری کنیم

باید ایده‌های دانش بنیانی را تجاری کنیم

احد آزادی خواه نماینده مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان مقدمه‌ای برای تجاری سازی ایده‌ها و اندیشه‌ها هستند؛ امروز ایران در تنگنا و نیازمندی‌هایی قرار دارد که برای برطرف کردن آن‌ها باید از شرکت‌های دانش بنیان و جوانان‌فناور استفاده کرد.
آزادی خواه ادامه داد: به کمک شرکت‌های دانش بنیان می‌توان از تحریم‌های سخت اقتصادی عبور کرد و مسیر استقلال کشور را هموار ساخت و در این بین بهره بردن از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان یکی از بهترین و کوتاه‌ترین مسیر‌های رشد د این زمینه است.
وی در واکنش به چگونگی ارزیابی شرکت‌های دانش بنیان بیان کرد: به نظر می‌رسد این شرکت‌ها در حوزه‌هایی مانند بهره مندی از منابع انسانی و ایده‌های نو پیشرفت چندان زیادی نداشته‌اند و عملکرد آن‌ها رضایت بخش نبوده است ما باید بتوانیم ایده‌های دانش بنیانی را در کشور تجاری کنیم.
نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در یکی از جلساتی که با وزیر علوم داشتیم بنا شد برنامه‌ای برای حمایت از کشور‌های دانش بنیان، پارک‌های علمی فناوری و مراکز رشد ارائه کند.
تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان با نهاد‌های واسط
آزادی خواه درباره برخی از نهاد‌های ولاسط مانند صندوق‌های خطرپذیر و صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار کرد: یکی از نهاد‌های واسط و صندوق‌هایی که می‌تواند به کمک شرکت‌های دانش بنیان اقتصاد کشور را متحول کند، صندوق نوآوری و شکوفایی است.
وی ادامه داد: در برنامه ششم توسعه بحث تقویت صندوق نوآوری و شکوفایی مورد بررسی قرار گرفت و به دنبال این هستیم این صندوق جایگاه واقعی خود را پیدا کند و بتواند به شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان منجر شود.
نماینده مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها وسیله شکوفایی کشور و گذر از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد دانش بنیان هستند و باید زمینه فعالیت آن‌ها گسترش یابد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com