0  |  0

المپیاد شایستگی محور با رویکرد کارآفرینی و نوآوری برگزار می‌شود

المپیاد شایستگی محور با رویکرد کارآفرینی و نوآوری برگزار می‌شود

قاسمعلی خدابنده اظهار کرد: مرحله کشوری المپیاد شایستگی ۲۷ لغایت ۲۹ خردادماه ۹۸ به میزبانی آموزش و پرورش خراسان رضوی در مشهد برگزار می‌شود و ۲۱۹ هنرجوی دختر و پسر از ۳۲ استان کشور طی دو روز با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و در پایان نفرات برتر کشوری در هر عنوان آزمون شایستگی محور معرفی خواهند شد.
وی افزود: این المپیاد همزمان با استقرار کامل نظام نوین آموزشی در پایه دوازدهم هنرستان‌های شاخه فنی و حرفه‌ای کشور برای نخستین مرتبه و به میزبانی خراسان رضوی برگزار خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد: برگزاری این المپیاد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «رونق تولید» نامگذاری شده اقدامی ارزشمند بوده و یقیناً در آینده اثرات و نتایج آن را در آموزش و پرورش کشور و از طریق ایجاد اشتغال پایدار، رونق تولید و در نهایت توسعه اقتصادی خواهیم دید.
وی بیان کرد: در مرحله هنرستانی این المپیاد تعداد هشت هزار و ۱۷۲ هنرجو در سراسر کشور با یکدیگر به رقابت پرداختند که به تفکیک از این تعداد، پنج هزار و ۲۵۴ هنرجوی پسر و دو هزار و ۹۱۸ هنرجوی دختر در این رویداد بزرگ شرکت داشتند.
خدابنده تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون سنجش عملکردی در شهرستان‌ها تعداد دو هزار و ۲۲۶ هنرجو به مرحله منطقه‌ای راه یافتند که پس از برگزاری آزمون برای مشخص شدن افراد شایسته در هر رشته تعداد دو هزار و ۶۰ نفر به مرحله فعالیت کارگاهی استانی راه یافتند و در نهایت هشت نماینده استان‌ها در هر یک از رشته‌های مذکور برای رقابت در مرحله کشوری مشخص شدند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: المپیاد شایستگی محور با رویکرد شایستگی‌های فنی و غیرفنی شامل اخلاق حرفه‌ای، الزامات محیط کار، نوآوری و کارآفرینی، مدیریت تولید و کاربرد فناوری‌های نوین در هشت رشته حسابداری، تأسیسات مکانیکی، مکانیک خودرو، امور زراعی، صنایع غذایی، صنایع فلزی، تربیت بدنی و ساختمان انجام می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com