0  |  0

ایجاد نخستین شتاب‌دهنده غذاهای دریایی در کشور

ایجاد نخستین شتاب‌دهنده غذاهای دریایی در کشور

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری برای ایجاد یک شتاب دهنده در حوزه غذاهای دریایی با یکی از بزرگترین شرکت های تولید این نوع غذاها در کشور به توافق رسیده است.
برای اجرایی شدن این طرح، نیازهای فناورانه، توانمندی شرکت متقاضی و نیازهای صنعت غذایی به صورت کامل مشخص شده و به ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ابلاغ شده است تا هر در مدت زمان کوتاهی نخستین شتاب‌دهنده غذاهای دریایی در کشور ایجاد شود.
با توجه به اینکه سرانه مصرف غذاهای دریایی در کشور ما بسیار پایین است و با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد، اقدامات فناورانه و نو می تواند، بهترین راهکار برای ترغیب مردم به استفاده از غذاهای دریایی باشد. غذاهایی که در سفره و سبد کالای خانوار ایرانی جای خود را به خوبی باز نکرده است.
موافقت مقدماتی برای ایجاد شتاب دهنده در حوزه تولید غذا های دریایی صورت گرفته است و تا پایان سال جاری این شتاب دهنده عملیاتی می شود تا این شتاب دهنده بستر مناسبی برای تبدیل ایده های جوانان کشورمان در حوزه غذاهای دریایی به کسب و کار را فراهم کند و پس از تبدیل ایده جوانان به کسب و کار، زمینه جذب سرمایه، بالندگی و توسعه استارتاپ های ایرانی را فراهم کند.
یکی از صنایع بزرگ کشور که سهم قابل توجهی از اقتصاد کشور را به خود اختصاص داده است صنعت غذایی است. صنعتی که هنوز به صورت کاملاً سنتی اداره می شود و به کارگیری فناوری در آن همه گیر نشده است. اما ایجاد شتاب دهنده ها می تواند به این صنعت رنگ و بویی نو دهد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com