0  |  0

فراخوان تامین مالی جمعی به زودی منتشر می‌شود

فراخوان تامین مالی جمعی به زودی منتشر می‌شود

دومین عصرانه فین‌استارز در فرابورس ایران به نشست مشترک استارتاپ‌های عضو انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه اختصاص داشت که در جریان آن معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس از انتشار فراخوان ثبت‌نام عاملین تامین مالی جمعی (کرادفاندینگ) طی چند روز آتی خبر داد.
معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس ایران در این نشست به برگزاری جلسه‌ای که به منظور آسیب شناسی سرمایه‌گذاری جسورانه با حضور مدیران و فعالان حوزه وی‌سی برگزار شد، اشاره کرد و افزود: در این جلسه، اساس‌نامه وی‌سی‌ها مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادهایی از جمله اینکه ساختار وی‌سی الزاما هیات‌مدیره‌ای نباشد، مطرح شد؛ چرا که در برخی موارد این ساختار ممکن است مانع چابکی شود.
رضا غلامعلی‌پور با اشاره به اینکه یکی از پیشنهادهای مطرح شده، پذیره‌نویسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه پیش از ثبت آن‌ها در اداره ثبت شرکت‌ها بود، اظهار کرد: در نهایت خروجی این جلسه به منظور بررسی به سازمان بورس ارسال شد تا بتوانیم با بررسی دقیق مقررات و اسناد بالادستی به تسریع تامین مالی استارتاپ‌ها کمک کنیم.
غلامعلی‌پور همچنین در خصوص دستورالعمل تامین مالی جمعی با بیان اینکه کارگروه ارزیابی که نمایندگانی از وزارت رفاه و تامین اجتماعی، وزارت ارتباطات، مجموعه معاونت علمی، سازمان بورس و فرابورس عضو آن هستند، برای بررسی الزامات دستورالعمل کرادفاندینگ چندین جلسه تشکیل داده است، گفت: در خصوص نحوه تعامل عاملین تامین مالی جمعی و نهادهای مالی مجاز باید ضوابطی تعیین می‌شد که آیین‌نامه این کار در جلسات کارگروه ارزیابی مورد بررسی قرار گرفت و در سازمان بورس مصوب شد که در سایت این سازمان قابل مشاهده است و به زودی فراخوان ثبت‌نام عاملین تامین مالی جمعی نیز منتشر خواهد شد.
وی در ادامه به موضوع استفاده از داده‌های بازار سرمایه به منظور توسعه فعالیت استارتاپ‌ها اشاره کرد و گفت: این مورد در کارگروه سندباکس برررسی می‌شود و از برنامه‌های این کارگروه آن است که تحت نظارت نهادهای متولی در سازمان بورس، امکان دسترسی به داده‌هایی از بازار سرمایه برای فین‌تک‌ها فراهم شود.
معاون پذیرش و ناشران فرابورس تاکید کرد: رویکرد کارگروه سندباکس آن است که در عین حال که دسترسی استارتاپ‌ها به داده‌ها برای توسعه فعالیت‌شان داده می‌شود، نقش محدودکننده نداشته باشد و از سوی دیگر رهنمودهای لازم به استارتاپ‌ها ارائه شود تا شائبه استفاده از اطلاعات، دستکاری قیمت و ... ایجاد نشود.
غلامعلی‌پور در بخش دیگری از نشست مشترک استارتاپ‌های عضو انجمن صنفی کسب‌وکارهای اینترنتی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه از بررسی نخستین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی طی چند روز آینده در کمیته بررسی برای دریافت موافقت اصولی خبر داد.
در جریان دومین عصرانه فین‌استارز، معاون پذیرش و بازاریابی فرابورس نظرات استارتاپ‌ها در مورد کرادفاندینگ و سرمایه‌گذاری جسورانه را جویا شد و یکی از مشکلاتی که استارتاپ‌ها عنوان کردند این بود که سرمایه‌گذاران فعلی این استارتاپ‌ها بعضا به دلیل عدم آشنایی و آگاهی کافی به دستورالعمل‌ها، علاقه‌مند به تامین مالی جمعی نیستند. در ادامه، استارتاپ‌ها خواستار تسریع در انتشار فراخوان و اعطای موافقت اصولی به سامانه‌های تامین مالی جمعی شدند

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: سنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com