0  |  1

حضور ۴۰ دستگاه دولتی در الکامپ ۲۰۱۹

حضور ۴۰ دستگاه دولتی در الکامپ ۲۰۱۹

رئیس سازمان فناوری اطلاعات از حضور ۴۰ دستگاه دولتی در نمایشگاه الکامپ امسال خبر داد و گفت: مسیریاب های ایرانی و استارت‌آپ های حمل و نقل در قالب تاکسی و دوچرخه در این نمایشگاه فعال هستند.
امیر ناظمی، با بیان اینکه این نمایشگاه از ۲۷ تا ۳۱ تیرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می‌شود، از حضور ۴۰ دستگاه دولتی در سالن دولت الکترونیک نمایشگاه الکامپ خبر داد و گفت: ۱۰ دستگاهی که در آخرین ارزیابی دولت الکترونیک، حائز بالاترین رتبه شده‌اند در غرفه مستقل در این نمایشگاه آخرین خدمات خود را عرضه می‌کنند.
وی با بیان اینکه حضور سازمانهای دولتی در نمایشگاه الکامپ تهران خدمات محور خواهد بود، افزود: این نمایشگاه با شعار «آینده بهتر با رویکرد خدمات شهروند محور» برگزار می‌شود و چاپ هرگونه بروشور کاغذی در سالن دولت الکترونیک به دلیل صرفه جویی در مصرف کاغذ و نیز تاکید بر شعار دولت الکترونیک، ممنوع اعلام شده است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از رشد ۲۰ درصدی شرکت کنندگان در نمایشگاه الکامپ نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: این موضوع به دلیل رونق حوزه فناوری اطلاعات و نیز استقبال شرکتهای این بخش برای حضور در بزرگترین رویداد فناوری اطلاعات کشور ناشی می‌شود.
ناظمی با بیان اینکه حضور کشورهای خارجی در این نمایشگاه در قالب هیئت تجاری و شرکتها و نمایندگی‌ها و نیز مهمانان بخش دولتی از کشورهای همسایه مسجل شده است، افزود: در الکامپ امسال شاهد حضور پررنگ کسب و کارهای نوپا در بخش‌های مختلف الکام استارز، نیواستارز، توان تک و پاویون «شتاب» هستیم. به این معنی که علاوه برحضور شرکت های استارت‌آپی در سالن الکام استارز، ۱۰ گروه دانش آموزی نیز در قالب «نیواستارز» ایده‌های خود را مطرح می‌کنند.
معاون وزیر ارتباطات گفت: استارت‌آپ‌های دانش آموزی به دنبال طرح ویژه آموزش کدنویسی و کارآفرینی در مدارس انتخاب شده‌اند. به این ترتیب این تیم ها می توانند در الکامپ در میزهای مشخصی که به آنها تعلق می گیرد، محصولات و ایده های خود را در کنار شرکتهای بزرگ کسب و کار ارائه دهند.
وی افزود: در همین حال در بخش «توان تک» نیز استارت‌آپ‌های حوزه معلولان و توان یابان حضور خواهند داشت و در بخش «شتاب» نیز شرکتهای دانش بنیان به همراه شتابدهنده های استارت‌آپی، جدیدترین اقدامات خود را ارائه می‌دهند.
معاون وزیر ارتباطات گفت: حضور شرکت های دانش بنیان و شتابدهنده ها در نمایشگاه الکامپ امسال با ۷۰ درصد تخفیف از سوی صندوق نوآوری شکوفایی مورد حمایت قرار می‌گیرد.
وی از ایجاد سالن مربوط به صندوق‌های فروشگاهی برای نخستین بار در این نمایشگاه خبر داد و گفت: مطابق با قانون مجلس شورای اسلامی و در پی شفافیت در امور مالیات خدمات، صندوق‌های فروشگاهی به سامانه سازمان امور مالیاتی متصل می‌شوند و با این وجود شاهد شفافیت در دریافت مالیات بر ارزش افزوده فروشگاه‌ها از مردم خواهیم بود. با توجه به اهمیت این موضوع، سالن صندوق‌های فروشگاهی را در این نمایشگاه راه اندازی کردیم.
ناظمی با اشاره به خدمات جانبی نمایشگاه الکامپ گفت: در این نمایشگاه استارت آپهای حوزه حمل و نقل و نیز دوچرخه آنلاین حضور پررنگی دارند و امکان حمل و نقل بازدیدکنندگان از نمایشگاه را فراهم می‌کنند. در کنار آن استارت‌آپ‌های تولید محتوا نیز امکان ارائه آنلاین رویدادهای نمایشگاه را به صورت استریم فراهم می‌کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com