0  |  0

زیست‌فناوری دریایی گزینه مناسبی برای اقتصاد کشور‌های در حال توسعه

زیست‌فناوری دریایی گزینه مناسبی برای اقتصاد کشور‌های در حال توسعه

 حمایت از تجاری سازی محصولات تولید شده در حوزه زیست فناوری دریا برای خدمات رسانی به صنایع مختلف و رفاه انسانی با تاکید بر حفظ محیط زیست دریایی و توسعه پایدار منابع دریایی یکی از اولویت‌هایی است که در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود داشت، بر همین اساس نیز کارگروه زیست فناوری دریا در این ستاد تشکیل شد.
ایجاد بستر لازم برای بهره وری اقتصادی محصولات زیست فناوری دریا
ایجاد بستر لازم برای بهره وری اقتصادی محصولات زیست فناوری دریا و ارتقای دانش و توسعه فرهنگ زیست فناوری دریا به منظور کسب ثروت و رفاه عمومی از جمله اهدافی است که در این کارگروه پیگیری می‌شود. اما یکی از مهم‌ترین اولویت‌هایی که در این کارگروه دنبال می‌شود، ایجاد شبکه ارتباطات و بانک اطلاعات مرتبط با این موضوع در سطح کشور با هدف ساماندهی به فعالیت‌های این حوزه است.
زیست‌فناوری دریایی گزینه مناسبی برای اقتصاد کشور‌های در حال توسعه و مجاور اقیانوس‌ها است چرا که این کشور‌ها منابع گسترده و ارزشمند دریایی با تنوع بسیار وسیع دارند. شکوفایی این حوزه می‌تواند تاثیر زیادی در اقتصاد و توسعه یافتن این کشور‌ها ایجاد کند.
این کارگروه، معرفی، شناسایی و حمایت از پروژه‌ها و شرکت‌های فعال در حوزه زیست فناوری دریا را نیز پیگیری می‌کند تا این پروژه‌ها و شرکت‌ها براساس اولویت‌های کارگروه به صندوق توسعه زیست فناوری معرفی شوند و تسهیلات مورد نیاز را براساس طرح ارائه شده دریافت کنند.
همچنین این کارگروه در نظر دارد با توجه به اولویت‌های اعلام شده از طریق ایجادشتاب دهنده به شرکت‌های دانش بنیان فعال در این حوزه، حمایت‌های ساختاری و مشاوره‌ای ارائه دهد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-28425350
 info [at] modirinfo.com