0  |  0

استارتاپ‌های حوزه نانوتکنولوژی به حل مشکلات شهری کمک می‌کنند

استارتاپ‌های حوزه نانوتکنولوژی به حل مشکلات شهری کمک می‌کنند

رئیس کمیسیون معماری شورای شهر کرج گفت: مدیریت شهری را از ایده‌های خلاقانه محروم نکنیم.
احد رسولی در رویداد واقعیت‌های استارتاپی که در سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، اظهار کرد: برای حل مشکلات شهر نیازمند ایجاد فضاهای جدید هستیم که برگزاری استارتاپ‌ها بخشی از این فضاها هستند.
وی ادامه داد: شورا و شهرداری کرج به دنبال این است که توانمندی گروه‌های استارتاپی را بشناسد و از ایده و خلاقیت آنها برای حل معضلات شهر بهره بگیرد.
وی افزود: اینکه گروه‌های استارتاپی در حل کدامیک از معضلات شهری می‌توانند مؤثر واقع شوند به بحث و بررسی با اعضای این گروه‌ها نیاز دارد و نیازمند صرف زمان است و نباید سرسری از کنار آن عبور کرد.
این مسئول ابراز کرد: به نظر می‌رسد استفاده از ایده و خلاقیت گروه‌های استارتاپی بتواند در ساماندهی بافت فرسوده و مدیریت پسماند مؤثر واقع شود.
عضو شورای شهر کرج گفت: در حوزه استفاده از توانمندی و پتانسیل‌های گروه‌های استارتاپی در ابتدای راه هستیم ولی این طور هم نیست که مدیریت شهری هیچ اقدامی در این راستا صورت نداده باشد.
رسولی ابراز کرد: شهرداری کرج از حدود پنج سال پیش حمایت خود را از گروه‌های استارتاپی آغاز کرده و این مسیر تا راه اندازی خانه استارتاپ کرج پیش رفته است.
وی اظهار کرد: در حوزه استارتاپ باید حمایت‌های خاصی از گروه‌های فعال از جمله بخشودگی مالیاتی، ارائه تسهیلات بانکی و ایجاد فضای کار مناسب صورت بگیرد تا این گروه‌ها بدون دغدغه بتوانند به ایده‌های خود پروبال داده و آنها را به مرحله اجرا برسانند.
وی توضیح داد: نباید اجازه دهیم ارتباط دوسویه گروه‌های استارتاپی با مدیریت شهری قطع شود چون در این صورت شورا و شهرداری از بهره گیری از ایده‌های خلاقانه در زمینه‌های مختلف محروم خواهد شد.
وی گفت: به نظر می‌رسد ورود استارتاپ‌ها در حوزه نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی بتواند سرعت حل برخی از مشکلات شهری مثل شیرابه پسماندها را سرعت ببخشد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com