0  |  1

برنامه خلاق راهی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها

برنامه خلاق راهی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها

محمد حسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: تعداد شرکت‌های خلاق و خدماتی با احتساب شتاب‌دهنده‌ها بسیار کم است و به ۵۰ عدد می‌رسد.
وی درباره چرایی کم بودن تعداد شرکت‌های خلاق دانش بنیان بیان کرد: به دلیل آنکه شرکت‌های خلاق اصولا فناوری های تک ندارند در دسته دانش بنیان‌ها قرار نمی‌گیرند.
سجادی نیری ادامه داد: با تلاش معاونت علمی و برای آنکه شرکت‌های خلاق هم بتوانند حمایت‌ها را کسب کنند برنامه خلاق خدماتی بوجود آمد.
حمایت از استارت‌آپ ذیل برنامه خلاق
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی با بیان اینکه برنامه خلاق قرار بود فقط به شرکت‌هایی فرهنگی توجه کند گفت: به دلیل آنکه استارت آپ‌ها هم در دسته حمایت‌های مخصوص قرار نگرفته بودند برنامه شرکت‌های خلاق تبدیل به برنامه محوری معاونت علمی برای حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فرهنگی شد.
وی تصریح کرد: این شرکت‌ها برای ورود به برنامه خلاق باید دارای ویژگی‌های مخصوصی باشند در اولین قدم باید با اقبال مشتری مواجه باشند و تعداد خریداران زیادی داشته باشند.
سجادی نیری ادامه داد: نوآوری در عرضه، وجه اقتصادی و تفاوت با دیگر شرکت‌ها سبب ورود شرکت‌های فرهنگی به برنامه خلاق می‌شود.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com