0  |  0

راه اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان

راه اندازی باشگاه کارآفرینان نوجوان

محبوبه رجب نسب اظهار کرد: از جمله برنامه های اوقات فراغت کانون در تابستان طرح پویش فصل گرم کتاب است که تاکنون در شهرهای گرگان، گنبدکاووس، رامیان و بندرگز برگزار شده است.
رجب نسب با بیان اینکه بنا داریم این طرح را در اکثر شهرهای استان برگزار کنیم، گفت: در این برنامه که در فضای باز مانند پارک ها و بوستان ها اجرا می شود فعالیت های کانون را به صورت میدانی انجام می دهیم.
وی تصریح کرد: این پویش با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت بچه‌ها در تابستان برگزار شده و بر موضوعات محوری مانند «ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی» و «تقویت مهارت‌های زندگی» و غیره تاکید دارد.
رجب نسب با بیان اینکه حاضر به همکاری با دستگاه های مختلف و سمن ها هستیم، اضافه کرد: درِ کانون برای مراوده و همکاری با سایر بخش ها باز است و اخیراً با دفاتر تسهیل گری نشست برگزار کرده و راه های همکاری را بررسی کردیم.
وی بیان کرد: نکوداشت مختومقلی فراغی را ویژه نوجوانان در گرگان برگزار کردیم و هدف از این کار صرفاً تجلیل نبود بلکه برنامه های کاربردی چون شیوه نامه ادبیات تطبیقی را تدوین کرده و اشعار این شاعر را با دیگر شاعران مقایسه خواهیم کرد.
رجب نسب افزود: چاپ آثار نوقلمان در این زمینه، ایجاد دبیرخانه ویژه کودک و نوجوان و احیاء کتب مختومقلی در کتابخانه ها از جمله برنامه های نکوداشت مختومقلی است.
برنامه دو پنجره
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان گفت: برگزاری مهواره های ادبی، جشنواره ملی سرود، جشنواره عروسکی، جشنواره پویانمایی انیمیشن، برنامه دو پنجره (با حضور مصطفی رحمان دوست) در گرگان و علی آبادکتول از جمله برنامه های شاخص کانون است.
وی با اشاره به اکران فیلم ضربه فنی که از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان بوده و مخاطبان آن نوجوانان هستند، افزود: موضوع اصلی این فیلم اخلاق در ورزش است و تاکنون در بندرگز، گنبدکاووس و گرگان اکران شده است.
رجب نسب اضافه کرد: آمادگی این را داریم که در همه شهرها فیلم ضربه فنی را اکران کرده و این نیازمند مطالبه گری مردم و همکاری سایر دستگاه ها است.
وی بیان کرد: نوجوان کارآفرین و حمایت از تولیدات نوجوان از دیگر اقدامات ما است تا فرهنگ کارآفرینی را به جامعه بشناسانیم.
رجب نسب گفت: از بهمن ۹۷ وارد این مقوله شده و از مراکز شهرستان ها خواستیم که حداقل ۱۰ اثر تولیدی نوجوانان را برای ما بفرستند و بزودی نمایشگاهی برای معرفی این آثار برگزار می کنیم.
وی اضافه کرد: این اقدامات باعث معرفی فرهنگ کارآفرینی شده و نوجوانان بخش درآمدزایی را هم هرچند به صورت اندک تجربه خواهند کرد.
رجب نسب توضیح داد: در این خصوص با اداره کل تعاون و فنی و حرفه ای وارد مذاکره شده و تبادل نظر با پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان را هم در برنامه داریم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان گفت: تلاش می کنیم با همکاری اداره تعاون، باشگاه کارآفرینان نوجوان را در گلستان راه اندازی کنیم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com