1  |  0

زمان بهینه سازی از استارت آپ‌ها رسیده است

زمان بهینه سازی از استارت آپ‌ها رسیده است

منوچهر منطقی دبیر ستاد فناوری فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه اولین نشست توسعه حمل و نقل هوشمند درباره بحث هوشمند سازی اظهار کرد:هوشمند سازی دو بخش دارد یکی آنکه مربوط به نهاد‌های بالادستی است و دیگری هوشمندسازی که به رفاه حال مردم ارتباط دارد.
وی ادامه داد: واحد‌های مختلفی وارد عمل شده اند، اما هوشمندسازی باید زیست بوم مورد نظر خودرا معرفی کند، خدمات بهتری ارائه کند و نقش بارزی در جامعه داشته باشد.
منطقی با بیان اینکه ایران در زمان درستی وارد حوزه هوشمندسازی شده است گفت: شرکت‌های متعددی وارد عمل شده اند و روی بحث هوشمندسازی کار می‌کنند، اما اکنون زمان بهینه سازی این استارت آپ‌ها و شرکت‌ها فرا رسیده است.
دبیر ستاد فناوری فضایی معاونت علمی بیان کرد: قرار دادن استارت آپ‌ها کنار هم، استفاده بهینه از آن‌ها و تدوین سند راهبردی هدفی است که معاونت علمی آن را دنبال می‌کند.
فعالیت  ۶۰ استارت آپ در حوزه هوشمندسازی 
وی درباره تعداد استارت آپ‌ها گفت: حدود ۶۰ استارت آپ و شرکت در حوزه هوشمندسازی کار می‌کنند، اما تمام شرکت‌های IT توانایی ورود به حوزه هوشمندسازی را دارند.
دبیر ستاد فناوری فضایی معاونت علمی تصریح کرد: در بخش تجهیزات عقب نیستیم، اما در بخش خدمات هنوز باید کار داریم البته دو سال زمان لازم است تا بتوانیم هماهنگی لازم را میان دستگاه‌های متولی و شرکت‌ها ایجاد کنیم.
منطقی درباره نقش معاونت علمی گفت: بزرگترین نقش معاونت یکپارچه سازی است؛ این نهاد به عنوان  پل ارتباطی میان دستگاه‌های مختلف شناخته می‌شود؛ به موازات تنظیم سند راهبردی برنامه‌های خود را پیش می‌بریم.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com