1  |  0

دوره کوتاه مدت MBA کسب و کارهای نوپای اسلامی برگزار می‌شود

دوره کوتاه مدت MBA کسب و کارهای نوپای اسلامی برگزار می‌شود

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی جهاد دانشگاهی گفت: این مرکز تخصصی با تمرکز بر توسعه کسب و کارهای نوپای اسلامی آغاز به فعالیت کرده است که با ارائه خدمات حمایتی، زمینه ایجاد و رشد کسب و کارهای نوپا در این حوزه را فراهم می‌کند تا حلقه مفقوده تجاری‌سازی فناوری­‌های فرهنگی بازیابی شود.
رحیم خاکی اظهار داشت: مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی جهاد دانشگاهی به منظور تقویت و آشنایی با نحوه ایجاد و راه اندازی کسب و کارهای نوپا با تمرکز بر بازار جهان اسلام، دوره کوتاه مدت MBA کسب و کارهای نوپای اسلامی (Islamic Startups MBA) را با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران با حضور اساتید برجسته کارآفرینی و صاحبان کسب و کارهای موفق ملی و بین‌المللی در  سال جاری برگزار می‌کند.
وی با اشاره به مهمترین هدف مرکز، تصریح کرد: کمک به توسعه اشتغال و بهره‌وری در سطح کشور و همچنین برگزاری دوره آموزشی « MBA کسب و کارهای نوپای اسلامی » به صورت علمی و کاربردی برای جوانان و صاحبان کسب و کارها  از اهداف مهم مرکز است.
مدیر مرکز اظهار داشت: رویکرد مرکز به ارتقای سطح دانش صاحبان کسب و کار و افزایش بهره‌وری مشاغل آن‌ها و به دنبال آن، بهره‌وری سیستم‌های اقتصادی کشور برای ورود به بازارهای جهان اسلام؛ کمک قابل توجهی می‌کند.
خاکی عنوان کرد: «دوره آموزشی MBA » در راستای ارائه آموزش‌هایی در حوزه کسب و کارهای نوپا، توسعه دانش، تبدیل ایده به یک فعالیت شغلی پایدار، کمک به حفظ و پایداری فعالیت‌های نوپای کارآفرینی در صحنه رقابت اقتصادی و توسعه فعالیت‌های دانش مدار تدوین شده است. 
وی افزود: مدت زمان برگزاری دوره ۱۶۰ ساعت ( دو ترم) در نیمه دوم سال است. همچنین شرط ورود به دوره داشتن مدرک کارشناسی ( کلیه رشته‌ها) تحت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط متقاضی است.
مدیر این مرکز در ادامه گفت: در پایان دوره‌ی آموزشی به متقاضیان گواهینامه پایان دوره رسمی از جهاد دانشگاهی و دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران اعطا می‌شود.
خاکی در خصوص سرفصل‌های آموزشی دوره MBA اظهار داشت: مدیریت منابع انسانی و تیم سازی استارت‌آپ‌ها، تدوین طرح کسب و کار و ارزیابی اقتصادی (BP)، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار اسلامی، اصول بازاریابی استارت‌آپ‌ها، حسابداری استارت‌آپ‌ها، حقوق تجارت اسلامی، اصول و فنون و مذاکرات تجاری در بازارهای اسلامی، مدیریت برند در بازارهای اسلامی، استراتژی و نوآوری استراتژیک در حوزه اسلامی و مدیریت کسب و کار اسلامی، از سرفصل‌های آموزشی است.
وی اضافه کرد: پرورش خلاقیت و ایده‌پردازی در حوزه اسلامی قرآنی، تحقیقات بازاریابی برای استارت‌آپ‌ها در بازارهای اسلامی، مدیریت پروژه در استارت‌آپ‌ها، مدیریت فروش در بازارهای اسلامی و روش‌های تأمین مالی استارت‌آپ‌ها؛ سایر سرفصل‌هایی است که در این دوره آموزشی تدریس می‌شود.
لازم به ذکر است، علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره، ثبت نام و نحوه پرداخت هزینه با شماره تلفن۶۶۴۱۰۱۸۰ و ۸۸۲۲۵۰۲۸-۰۲۱ تماس حاصل کنند و یا به سایت quranati.ir و  ent.ut.ac.ir مراجعه کنند.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com