0  |  0

صندوق نوآوری همراه با تفکر حاکم بر دانش‌بنیان‌ها حرکت کند

صندوق نوآوری همراه با تفکر حاکم بر دانش‌بنیان‌ها حرکت کند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از اینکه فرآیندهای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان قدری طولانی است، گفت: انتظار داریم صندوق نوآوری و شکوفایی همراه با تفکر حاکم بر شرکت‌های دانش‌بنیان حرکت و مشابه سایر صندوق‌ها عمل نکند.
سیدمهدی مقدسی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان امسال که سال رونق تولید نامگذاری شده است باید به خوبی توانایی‌های خود را به رخ بکشند، ۱۳۹۸، سال شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان است و این شرکت‌ها تا می‌توانند باید فعالیت و تحرک داشته باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش بنیان در عبور از تحریم‌ها، گفت: در شرایطی که به دنبال کاهش فشارهای ناشی از تحریم هستیم به طور قطع استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند راهگشا باشد و از این‌رو باید از ظرفیت این شرکت‌ها و دانشگاه‌ها بیش از پیش استفاده کنیم.
وی افزود: به دلیل اینکه امسال مزین به سال «رونق تولید» شده است، تولیدکنندگان ما باید برای ارتقای کیفیت محصولات خود از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان نهایت استفاده را ببرند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان آن‌هم در شرایطی که برخی کشورها با ما خصومت دارند و ما را در مواقع حساس تنها می‌گذارند، موثر خواهد بود، گفت: نباید از ظرفیت بالای شرکت‌های دانش‌بنیان غافل شویم چرا که امسال، زمان استفاده از این ظرفیت‌هاست، در واقع  سال ۹۸ باید سال شکوفایی شرکت‌های دانش‌بنیان باشد.
مقدسی درباره میزان پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان طی سال‌های اخیر اظهار داشت: روند کاری این شرکت‌ها نشان از رشد دارد، شرکت‌های دانش‌بنیان در طول سال‌های گذشته یک رشد منطقی داشته‌اند اما ما هنوز نسبت به ایده‌آل‌هایمان تا حدودی فاصله داریم.
وی از دولت خواست منابع صندوق نوآوری و شکوفایی که در جهت تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده را افزایش دهد تا این صندوق نیز بتواند تحولی در اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان به وجود آورد.
نماینده اراک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه فعالیت‌ شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: تشکیل این صندوق، فی‌نفسه کار بسیار خوبی بوده و در حد توان هم سعی کرده تا حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار خود قرار دهد، اما هنوز فرآیندهای ارائه تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان قدری طولانی است، از طرفی هنوز برای ارائه تسهیلات ما با تعدد مراکز تصمیم‌گیر مواجه هستیم.
وی با تاکید بر اینکه دولت باید منابع صندوق نوآوری و شکوفایی را افزایش دهد، اظهار داشت: به نظر می‌رسد با انجام این کار توسط دولت، صندوق تحولی در روش‌های بررسی و پرداخت تسهیلات ایجاد کند، همچنین انتظار داریم صندوق همراه با تفکر حاکم بر شرکت‌های دانش‌بنیان حرکت کند و مشابه سایر صندوق‌ها عمل نکند، صندوق مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان باید پویاتر از سایر صندوق‌ها باشد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایرنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com