0  |  0

ایده‌ها برای تجاری سازی به فرصت نیازمندند

ایده‌ها برای تجاری سازی به فرصت نیازمندند

رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: کشور در حال حاضر دچار مشکلاتی شده که بدون کمک بخش خصوصی نمی توان این معضلات را حل کرد، لذا دولت باید زمینه ای را فراهم کند تا مسیر فعالیت بخش خصوصی هموارتر شود .
 رحیم بنامولایی، اظهارکرد: اتاق بازرگانی وظیفه واسطه‌گری و ساماندهی ارتباط بین تولیدکنندگان و صنعتگران را به عهده دارد.
وی با اشاره به اینکه استراتژی اتاق بازرگانی متکی بر افزایش تولیدات غیرنفتی و عدم وابستگی به دولت است، افزود: ما به دنبال جذب افرادی هستیم که اصالت عمل دارند و شفاف سازی را سرلوحه اعمال خود قرار داده اند.
این مسئول بیان کرد: با توجه به شرایط امروز جامعه کارکردن و تصمیم سازی کمی دشوار شده است چون مراکز تصمیم گیری در بخش دولتی و خصوصی زیاد شده که این وضعیت بستر نارضایتی، بروکراسی و فسادهای مالی را ایجاد کرده است .
بنامولایی اضافه کرد: کشور در حال حاضر دچار مشکلاتی شده که بدون کمک بخش خصوصی نمی توان این معضلات را حل کرد، لذا دولت باید زمینه ای را فراهم کند تا مسیر فعالیت بخش خصوصی هموارتر شود.
وی با تاکید براینکه ما امروز باید به فکر تولید ثروت و رونق اقتصاد باشیم تا کشور از این وضعیت نجات پیدا کند، گفت: اتاق های بازرگانی تولید ثروت را در دستور کار خود دارند و با حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان به تحقق این هدف کمک می کنند .
رئیس اتاق البرز تصریح کرد: حمایت از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان راهی برای تولید ثروت و رونق اقتصاد است، باید نگاه سنتی به کسب و کار را کنار بگذاریم و به ایده ها و روش های جدید فرصت بدهیم تا وارد میدان شوند.
وی تاکید کرد: نگاه ها باید به مسئله تولید و اقتصاد اصلاح شود، باید جزیره ای عمل کردن را کنار بگذاریم و شفافیت را سرلوحه کارهایمان قرار بدهیم .
این مسئول تاکید کرد: متاسفانه برخی با شفافیت سازی مشکل دارند چون می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند و این وضعیت قطعا به نفعشان است اما باید سازوکاری را ایجاد کنیم که بساط این افراد برچیده شود و به آنها ثابت کنیم که بخش خصوصی جای جولان سوءاستفاده گران نیست.
وی در ادامه بر ضرورت ایجاد شهرک های تحقیقاتی در کنار شهرک های صنعتی تاکید کرد و گفت: یکی از روش های تحقق اقتصاد مقاومتی پرهیز از موازی کاری است، با ایجاد شهرک‌های تحقیقاتی بسیاری از موازی کاری ها در حوزه صنعت و تولید از بین می رود و سرمایه‌گذاری و صرف انرژی در مسیر درست عملیاتی می شود .
بنامولایی گفت: اگر می خواهیم توسعه اقتصادی و صنعتی کشور را رقم بزنیم باید دست از شعار برداریم و وارد میدان عمل شویم، با برنامه پیش برویم و دست مفسدان را از این عرصه کوتاه کنیم .

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: ایسنا
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com