0  |  0

توسعه پایدار منابع دریایی محقق می شود

توسعه پایدار منابع دریایی محقق می شود

 ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با هدف ارتقای دانش و فناوري هاي زيستي برای كسب ثروت و رفاه عمومي، سياست‌گذاري و برنامه‌ريزي ملي، هماهنگي و هم‌افزايي منابع و امكانات كشور و نظارت بر پيشرفت زيست‌فناوري شکل گرفته است. این ستاد برای اجرایی سازی برنامه های خود، کارگروه های مختلفی تشکیل داده است تا به صورت تخصصی هر یک از حوزه های مرتبط با این حوزه  را پیگیری کند.
در همین راستا کارگروه زیست فناوری دریا با هدف حمايت از تجاری سازی محصولات تولید شده در حوزه زیست فناوری دریا،  خدمات رسانی به صنایع مختلف و توسعه رفاه انسانی با تاکید بر حفظ محیط زیست دریایی و توسعه پایدار منابع دریایی تشکیل شده است.
تعیین اولویت ها و برنامه های مرتبط با توسعه زیست فناوری دریا، تعیین اولویت ها و برنامه های مرتبط با توسعه زیست فناوری دریا در برنامه ششم توسعه، تدوین نقشه راه توسعه حوزه زیست فناوری دریا و ظرفیت سنجی و اولویت بندی موجودات دریایی پتانسیل دار در زیست فناوری دریا از دیگر اهدافی است که در این کارگروه پیگیری می شود.
با توجه به اینکه ایران کشوری است با منابع بالا و غنی محیط زیستی، استفاده از این منابع یکی از مهم ترین استراتژی هایی است که می تواند به رونق اقتصادی کشور کمک کند. یکی از این منابع غنی و ناتمام؛ منابع دریایی است. منابعی که می توانند در اشتغالزایی و کارآفرینی جوانان کشور نیز نقشی پررنگ ایفا کنند.
شناسایی و حمایت از شرکت های نوآور در حوزه زیست فناوری دریا و حمایت از شکل گیری شرکت های دانش بنیان و استارت آپ در حوزه زیست فناوری دریا یکی از برنامه هایی است که در این طرح اجرایی خواهد شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com