0  |  0

درآمدهای ارزی کشور افزایش می‌یابد

درآمدهای ارزی کشور افزایش می‌یابد

برنامه کلان شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری در سال های 98 و 99، ارتقای تعاملات بین المللی با هدف افزایش درآمدهای ارزی برای کشور است. 
تنها راه چاره رهایی از اقتصاد نفتی و سنتی، توسعه صنایع دیگر و فناوری های مدرن در کشور است. اگر بتوانیم صنایع مختلفی چون صنعت گردشگری، صنایع دستی و فرهنگی، صنعت فناوری های نوین مانند نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و غیره را در کشور توسعه دهیم می توانیم به رهایی از اقتصادی نفتی که سالهاست گریبان گیر این کشور است، امیدوار باشیم.
یکی از حوزه هایی که می تواند کمک بزرگی به افزایش درآمدهای ارزی کشور کند، صنعت آزمایشگاهی کشور است. صنعتی که با حضور متخصصان و فناوران داخلی در چند سال اخیر توسعه قابل قبولی یافته است. این صنعت رو به رشد ظرفیت زیادی برای رونق دهی به اقتصاد کشور دارد، به همین دلیل شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درصدد برآمده است که تعاملات بین المللی خود را با دیگر کشورها افزایش دهد.
از جمله راه‌های کسب درآمد بین المللی در شبکه آزمایشگاهی، «ارائه خدمات آزمایشگاه بین الملی»، «پیاده سازی استانداردها و ممیزی»‌ و «برگزاری دوره‌های آموزشی» است.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com