0  |  0

تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان از سوی بانک توسعه صادرات

تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان از سوی بانک توسعه صادرات

دکتر علی صالح‌آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری روز گذشته در سمینار تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی بر دشواری فرآیند ارزش‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان برای تامین مالی تاکید داشتند. معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری با بیان اینکه تلاش کردم به بخش سنتی اقتصاد یاد بدهم که از جوان ۲۰ ساله استارت‌آپی می‌بازد، گفت: در آینده اقتصاد، بانک‌ها ماندگار نیستند اما بانکداری می‌ماند. سورنا ستاری با اشاره به وظیفه بانک توسعه صادرات افزود: وظیفه این بانک، تامین مالی فعالیت‌های ریسک‌پذیر برای شرکت‌های دانش‌بنیان است.
ما می‌توانیم در این حوزه در منطقه شاخص باشیم چرا که بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های بیوتک در ایران حضور دارند. وی با بیان اینکه تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی ۴۰۰ شرکت است که در سال گذشته ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش داشته‌اند، تصریح کرد: چگونگی ارزش‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله مشکلات آنهاست. مدیرعامل بانک توسعه صادرات نیز با اشاره به عملکرد این بانک در تسهیلات اعطایی به شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: بانک توسعه صادرات برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی را برعهده داشته است. وی افزود: منابع صندوق توسعه ملی برای تامین مالی این شرکت‌ها حدود یکصد میلیارد تومان با نرخ سود ۱۲‌درصد و از محل منابع بانک ۱۶۳ میلیارد تومان با نرخ سود ۱۸‌درصد بوده است. صالح‌آبادی گفت: برای تسهیل در وثایق اخذ شده از شرکت‌های دانش‌بنیان، ضمانت‌نامه صندوق ضمانت صادرات، ضمانت صندوق سرمایه‌گذاری صنایع کوچک، ضمانت صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی مورد قبول است. وی ادامه داد: خرید دین چک‌های مشتریان معتبر شرکت‌های دانش‌بنیان و تسهیل وثایق دریافتی از شرکت‌های دانش‌بنیان و اخذ وثایق نوع یک حداکثر تا ۷۰‌درصد تسهیلات و مابقی دریافت چک و سفته نیز از دیگر امکانات بانک توسعه صادرات در تسهیل وثایق شرکت‌هاست. مدیرعامل بانک توسعه صادرات، تخفیف ۳۰‌درصد در کارمزدهای قابل ارائه به شرکت‌های دانش‌بنیان، ارائه خدمات بانکداری شرکتی به شرکت‌های در حال رشد، گشایش اعتبار اسنادی و صدور ضمانت‌نامه را از دیگر خدمات ارائه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان اعلام کرد

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com