0  |  0

تعامل بین دستگاهی لازمه تثبیت اکوسیستم کارآفرینی

تعامل بین دستگاهی لازمه تثبیت اکوسیستم کارآفرینی

در راستای توسعه همکاری‌های متقابل، رؤسای بنیاد نخبگان استان گلستان و پارک علم‌وفناوری استان دیدار و گفتگو کردند.
در این دیدار، ابوالقاسم خزاعیان؛ رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان ضمن اشاره به مأموریت‌ها و رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان، به تبیین نقش این بنیاد به عنوان یک نهاد فرادستگاهی در آماده‌سازی زیرساخت‌های فرهنگی پرداخت و گفت: توسعه فرهنگ کارآفرینی در میان اجتماعات نخبگانی در شکل‌گیری زیست‌بوم کارآفرینی دانش‌بنیان مؤثر بوده و از اهداف و رسالت‌های بنیاد ملی نخبگان است.
وی با بیان اهمیت جذب و نگهداشت نخبگان و مستعدان‌برتر، افزود: با توجه به اینکه پارک علم‌وفناوری استان امکان ظرفیت‌سازی در خصوص نگهداشت مستعدان‌برتر و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را دارد؛ بنابراین ارتقای سطح این پارک از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه این مهم سبب افزایش ماند نخبگانی و در نتیجه توسعۀ بیشتر استان می‌شود.
در بخش دیگری از این نشست، غفاری؛ رئیس پارک علم‌و‌فناوری گلستان با اشاره به ظرفیت موجود در این پارک، بر لزوم بکارگیری توان نخبگان و مستعدان‌برتر در توسعه فضای کسب‌وکار تأکید کرد و برگزاری جلسات معرفی تسهیلات و حمایت‌های این نهاد با حضور نخبگان و همچنین بازدید مستعدان‌برتر و دانشگاهیان از شرکت‌های زیرموجموعه پارک را زمینه‌ساز جذب و بهره‌مندی بیشتر آنان از تسهیلات اعطایی دانست.
وی در پایان ضمن تأکید بر اهمیت همکاری نزدیک دستگاه‌های استانی در راستای شکل‌گیری و تثبیت اکوسیستم کارآفرینی و تأثیر آن بر پیشبرد اهداف کلان استان، خواستار همراهی و همگرایی بیشتر مسئولان استانی در این خصوص شد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com