0  |  0

تزریق نسل جدیدی از کارآفرینان به محیط کسب و کار ایران

تزریق نسل جدیدی از کارآفرینان به محیط کسب و کار ایران

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در دیدار نیلا فریدمولک وزیر بهدشت اندونزی، بیان کرد: حدود 5 سالی است که فضای جدیدی از کسب و کار در ایران شکل گرفته که مبتنی بر نیروی انسانی و ایده های آنها است.
ستاری در ادامه نیروی انسانی کشورمان را مورد توجه قرار داد و گفت: ایران ذخیره بزرگی از نیروی انسانی را در اختیار دارد. در حال حاضر 33 میلیون جوان بین 20 تا 40 سال و 5 میلیون دانشجو در ایران هستند که بزرگترین گنجینه ما برای حرکت از اقتصاد نفت محور به اقتصاد دانش بنیان محسوب می شوند.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: نسل جدیدی از کارآفرینان به حوزه اشتغال کشور تزریق شده اند که این نسل استارتاپی در حوزه های مختلفی چون هوا فضا، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلول های بنیادی و غیره فعالیت می کنند.
هدف معاونت علمی تحقق اقتصاد دانش بنیان است
رییس بنیاد ملی نخبگان همچنین با تاکید بر اینکه تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تحقق اقتصاد دانش بنیان است، عنوان کرد: 5 سال است که تلاش می کنیم اقتصاد دانش بنیان را جایگزین اقتصاد نفتی کنیم.
وی ادامه داد: تبدیل اقتصاد نفتی به اقتصاد دانش بنیان، در قالب زیست بومی محقق می شود که صندوق های خطرپذیر، پارک های علم و فناوری، استارتاپ ها و بانک ها را در دل خود جای داده است.
ستاری با اشاره به پیشرفت های ایران در حوزه بهداشت و درمان، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 97 درصد داروهای داخلی در کشورمان تولید می شود که این استقلال دارویی به علت تحریم های سیاسی و اقتصادی ایران در دهه های گذشته بوده و شکل گیری بزرگ ترین شرکت های بیوتکنولوژی منطقه خاورمیانه در ایران نتیجه همین تحریم ها است.
رییس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین تاکید کرد: ایران آمادگی کاملی دارد تا در حوزه صادرات محصولات و تجهیزات پزشکی و انتقال فناوری تولید داروها به کشور اندونزی پیش قدم شود. وظیفه ما ایجاد پل ارتباطی بین اساتید، دانشجویان و شرکت های ایرانی با دیگر کشورها است تا تعامل بین آنها بیشتر شود.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه عنوان کرد: ایران می تواند با هزینه کم و کیفیت بالا تکنولوژی های دارویی و تجهیزات پزشکی خود را به کشور اندونزی منتقل کند که این کار باعث افزایش همکاری های بین دو کشور می شود.
انتقال نانوتکنولوژی از ایران به اندونزی ضروری است
نیلافریدمولک وزیر بهداشت اندونزی نیز در این دیدار، با اشاره به پیشرفت های خوب ایران در حوزه های مختلف علمی، گفت: سفر ما به ایران برای پیگیری میزان پیشرفت توافق نامه هایی است که سالهای گذشته بین دو کشور منعقد شده است.
وی افزود: در این سفر از پیشرفت های ایران در حوزه پزشکی، به خصوص نانوتکنولوژی دارویی بازدید کردیم و امیدواریم این پیشرفت ها به کشور ما نیز منتقل شود.
مولک همچنین تصریح کرد: اندونزی آماده پذیرش تکنولوژی های پیشرفته ایران در حوزه نانوتکنولوژی در زمینه سلامت و بهداشت است.
حمایت همه جانبه از دفتر همکاریهای علمی و فناوری ایران در جاکارتا
سعید سرکار دبیر ستاد توسعه نانوتکنولوژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این دیدار، با اشاره به موافقت معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از تاسیس مرکز نانوتکنولوژی در اندونزی، گفت: به زودی این مرکز در کشور اندونزی تاسیس می شود. این مرکز همکاری بین دو کشور در حوزه نانو را افزایش می دهد.
وی افزود: در این سفر مذاکرات مختلفی بین شرکت های دانش بنیان ایرانی و اندونزیایی در حوزه نانوداروها و تجهیزات پزشکی برگزار شد که امیدواریم به زودی محصولات و تکنولوژیهای دارویی و تجهیزات پزشکی بین دو کشور تبادل شود.
انتقال تکنولوژی داروی سرطان از ایران به اندونزی
مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز با اشاره به پیشرفت های ایران در حوزه تولید داروهای ضدسرطان و داروهای زیستی، گفت: ایران آمادگی کاملی دارد تا تکنولوژی تولید این داروها را به کشور اندونزی منتقل کند.
وی افزود: در حال حاضر 22 داروی زیستی در کشور تولید می شود و 500 شرکت دانش بنیان نیز در این زمینه فعالیت می کنند که 8 شرکت به عنوان بزرگ ترین شرکت های دارویی معرفی شده اند.
در انتهای این دیدار تفاهم نامه انتقال فناوری تولید 5 واکسن‌ انسانی از اندونزی به ایران بین دو شرکت ایرانی و اندونزیایی و نیز تفاهم نامه صادرات و انتقال فناوری محصولات نانوتکنولوژی از ایران به اندونزی توسط وزارت بهداشت و درمان اندونزی و ستاد توسعه فناوری نانو به امضاء رسید.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: بنیاد ملی نخبگان
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com