0  |  0

افزایش راندمان نهاده‌های کشاورزی با ایده استارت آپی

افزایش راندمان نهاده‌های کشاورزی با ایده استارت آپی

یکی از دغدغه های ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست افزایش بهره وری از نهاده های کشاورزی است.
صنعت کشاورزی یکی از کسب و کارهای با قدمت و دیرینه ای است که در تاریخ بشر برای تامین نیازهای مختلف انسانی نقش پررنگی ایفا کرده و می کند. صنعتی با چالش های مختلف و سنتی که چند سالی است در دنیا دستخوش تغییرات مختلفی شده است. کسب و کاری که با ورود فناوری های نوین راهی جدید در پیش گرفته است و به شیوه ای جدید ادامه حیات می دهد.
با توجه به اینکه ایران کشوری غنی از ظرفیت های کشاورزی است راه اندازی استارت اپ هایی در این حوزه برای استفاده بهینه از امکانات موجود و کاهش مشکلات و چالش های این حوزه بسیار ضروری است و می توانند تسهیل گر و زمینه ساز فعالیت های این حوزه باشد. فعالیت های استارت اپی در حوزه کشاورزی در ایران با وجود ارزش میلیاردی این صنعت در کشور، چندان رشد خوبی نیافته اند. در حالیکه اگر این استارت اپ ها به کمک یک الگوی موفق رشد و توسعه یابند می توانند ناجی اقتصاد کشور باشند.
یکی از اقدامات مهم ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راه اندازی استارت اپ هایی برای توسعه کشاورزی و افزایش امنیت غذای مصرفی مردم است. دغدغه ای که ارتباط مستقیمی با سلامت جامعه دارد و یک موضوع مهم و حیاتی برای هر کشوری محسوب می شود.
در همین راستا، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ذیل اجرای طرح شبکه سالم اقدام به حمایت از استارت اپ های فعال در این حوزه کرده است. یکی از این استارت اپ ها با یک ایده نو به حل مشکلات حوزه کشاورزی و توانمند سازی توسعه کشاورزی و افزایش راندمان و بهره وری در حوزه نهاده های کشاورزی کرده است. این طرح با حضور جمعی از متخصصان حوزه کشاورزی و حوزه فناوری اطلاعات و مدیریت اجرایی می شود.
دغدغه ای که منجر به حمایت از ایده های استارت اپی و ایده های نو شد ایده هایی که در درازمدت می تواند جانی تازه به کشاورزی و سفره های مردم دهد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: خبرگزاری مهر
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com