0  |  1

تاسیس «شتاب‌دهنده صادراتی و صنایع خلاق» در کیش

تاسیس «شتاب‌دهنده صادراتی و صنایع خلاق» در کیش

موافقت‌نامه تاسیس «شتاب‌دهنده صادراتی، صنایع خلاق و دانش‌بنیان» به امضا رسید. این موافقت‌نامه سه‌جانبه، بین دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد، سازمان منطقه آزاد کیش و دانشگاه صنعتی امیرکبیر در جزیره کیش به امضا رسید. غلامحسین مظفری، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آیین امضای موافقت‌نامه شتاب‌دهنده صادراتی گفت: راه‌اندازی مرکز نوآوری اولویت نخست سازمان منطقه آزاد کیش است و اعتقاد داریم حضور شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌ها می‌تواند در تمامی عرصه‌ها تاثیرگذار باشد و فعالیت‌های ما را در راستای رشد و توسعه کیش شتاب بخشد.

مظفری تاکید کرد: با توجه به زیرساخت‌هایی که در کیش شکل گرفته است باید دست در دست یکدیگر باری از دوش کشور برداشته و تاسیس شتاب‌دهنده صادراتی، صنایع خلاق و دانش‌بنیان می‌تواند نقطه آغاز و شروع خوبی برای این مهم باشد. وی از استقبال جوانان ایرانی مقیم خارج از کشور برای حضور در مرکز نوآوری خبر داد و گفت: با توجه به استقبال خوبی که شرکت‌های دانش‌بنیان و شتاب‌دهنده‌ها از مرکز فناوری کیش داشته‌اند، شاهد اتفاقات خوب در کیش خواهیم بود.

محمدرضا رستمی معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیر خانه شورای‌عالی مناطق آزاد نیز دراین نشست گفت: یکی از اهدافی که در دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد کشور و سازمان‌های مناطق آزاد دنبال می‌شود توسعه برند و بازار مناطق آزاد است. رستمی افزود: یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها و فاکتورهای اثرگذار برای توسعه برند و بازار مناطق آزاد، توسعه صادرات کالا و خدمات تولیدی است تا امکان حضور و رقابت کالاها و خدمات در بازارهای جهانی وجود داشته باشد.

معاون فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، یکی از راهکارهای رسیدن به توسعه برند و بازار در مناطق آزاد را رفتن به سمت توسعه و راه‌اندازی شتاب‌دهنده‌های صادراتی صنایع خلاق عنوان و تصریح کرد: امروزه بسیاری از تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان در تامین منابع، عرضه، ترویج و تبلیغ کالاها و ورود به بازارهای کشورهای مختلف از تجربه و قابلیت‌های لازم و کافی برخوردار نیستند و شتاب‌دهنده‌های صادراتی صنایع خلاق با جذب مجموعه‌ای از شرکت‌های استارت‌آپی و نوآور در حوزه‌های مختلف به این موضوع کمک خواهند کرد.

با عضویت در بیزنگار می توانید به بیش از 500 مقاله و ویدیو آموزشی و کاربردی به صورت طبقه بندی شده و به رایگان دسترسی داشته باشید.

درباره مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، استارتاپ ناب، بوم ارزش پیشنهادی، خلاقیت و نوآوری، کارآفرینی کودکان، کارآفرینی زنان، کارآفرینی سازمانی، کارآفرینی اجتماعی، کمینه محصول پذیرفتنی، ایده پردازی و تجارب کارآفرینان موفق و شکست خورده بخوانید و ببینید.

عضویت سریع و رایگان

منبع: روزنامه دنیای اقتصاد
مطالب پیشنهادی:
درباره مدیراینفو

مدیراینفو ارائه دهنده تازه‌ترین اخبار و رویدادها، مطالب مفید، کاریکاتور، اینفوگراف و ویدیوهای کاربردی در حوزه کارآفرینی است؛ با عضویت در مدیراینفو می‌توانید به بیش از ۵۰۰ مقاله و ویدیوی آموزشی در حوزه‌های مختلف و به صورت طبقه بندی شده و رایگان دسترسی داشته باشید. (برای عضویت کلیک کنید)

نماد اعتماد الکترونیک مدیراینفو
ارتباط با ما

 تهران، ولنجک، ساختمان واحدهای فناور دانشگاه شهید بهشتی، طبقه منفی 2، واحد 216

 +98-21-22411360
 info [at] modirinfo.com